Problem z plikami, które pojawiły się na C:\

To mój pierwszy post tutaj, więc jakby coś było “nie halo” to z góry sorki…

Mam problem tego typu. Wpadłem do pracy, włączyłem kompa i zastanowił mnie fakt, że w rogu pokazał się “Alert zabezpieczeń systemy Windows” [nie pokazuje się nigdy, bo jako, że system legalny to zarówno zapora jak i aktualizacje są włączone]. Zapora i aktualizacje nie chciały się na powrót włączyć… Dokładniejsze oględziny ujawniły też pojawienie się na C:\ [nie wiem kiedy, bo moje “ścieżki” poruszania się po kompie omijają miejsca znane jako C:\ :)] poniższych plików:

winhet.exe

c.exe

cdrive.exe

program.exe

window.exe

dokument.exe

windoss.exe

Pytanie/prośba: Jak się tego pozbyć w momencie, gdy zainstalowany program antywirusowy nie reaguje na ich obecność?

Log z HJT: http://wklejto.pl/6305

Z góry dzięki za pomoc.

b4b4M ,

viewtopic.php?f=16&t=66889

viewtopic.php?f=16&t=253052

Przeczytaj te tematy i popraw temat.

Usuń ten wpis w HJT

Uruchom HijackThis - Do a system scan only - w oknie programu pokaże się log - zaznacz kratki przy podanych wpisach - klikasz Fix checked

Pobierz Combofix ale nie uruchamiaj wklej do notatnika:

Zapisz plik jako CFScript.txt najlepiej aby ikonka tego pliku znajdowała się obok ikonki ComboFix.exe

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe powinno rozpocząć się usuwanie po tym daj log na forum.

Usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Done…

Log: http://wklejto.pl/6306

Pobierz Combofix ale nie uruchamiaj wklej do notatnika:

Zapisz plik jako CFScript.txt najlepiej aby ikonka tego pliku znajdowała się obok ikonki ComboFix.exe

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe powinno rozpocząć się usuwanie po tym daj log na forum.

Usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Poszły w … znaczy zostały usunięte :wink:

Zabieram się do roboty…

@spandaupol: pwned.gif

Pokaż loga jeśli jest OK to

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar Mój komputer Kaspersky Online Scanner Uruchom pod IE daj raport na forum

lub Dr.WEB CureIt!