Problem z plikami msi [Windows XP Home]

Mam problem z plikami msi (kompozycje pulpitu ale nie tylko ściągnięte ze strony Microsoftu) - po próbie instalacji otrzymuje komunikat “Nie można otworzyć pakietu instalacyjnego. Zweryfikuj czy pakiet istnieje i czy masz do niego dostęp lub skontaktuj się z producentem”. System jest nowy: “stoi” dopiero od tygodnia i początkowo z instalacją było OK. Prze instalowałem Windows Instalera 3.1 ale nie pomogło.

Nie wiem czy to ma związek, ale stoi też usługa “Zarządzenie aplikacjami” - gdy próbuje ją uruchomić mam komunikat "Usługa Zarządzanie aplikacjami zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

Nie można odnaleźć określonego modułu".

Poza tym system chodzi dobrze, nic się nie wiesza.

Co można z tym zrobić ? Może ktoś mi pomóc.

Włóż płytę instalacyjną Windows do napędu i w wierszu poleceń wpisz sfc /scannow i klepnij Enter.

Potem będziesz musiał pobrać od nowa niektóre aktualizacje albo lepiej zainstalować SP3.

Niestety: kupiłem komputer z preinstalowanym Windowsem i chyba zainstalowali z innej płyty niż mi dali, gdyż podczas wykonywania sugerowanego polecenia Windows twierdzi że to nie ta płyta. Co dziwne czasem podczas tego procesu żądał płyty Windows XP Prof mimo że ja mam zainstalowany Windows HP Home i mam oryginalną płytę instalacyjną Windows XP Home SP2.

Dodatkowo nadinstalowałem (naprawiłem) Windows (opcja R) i tak nie pomogło. Nadal ten sam błąd z plikami msi.

Jeszcze jakieś pomysły, czy tylko reinstalacja całkowita Windowsa (tego chciałbym uniknąć) ?

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 9:52 został dopisany post przez Judykator

Udało mi się naprawić :slight_smile:

Pomogło zainstalowanie Microsoft .NET Framework 2.0: x86 (KB829019) + Dodatek Service Pack 1 dla platformy Microsoft .NET Framework 2.0 (KB110806)

Zainstaluj system od nowa ze swoje płyty. Rozwiążesz za jedny razem oba problemy (techniczny i prawdopodobnie licencyjny).

Zainstaluj Microsoft .NET Framework 2.0 x86 KB829019 oraz

Dodatek Service Pack 1 dla platformy Microsoft .NET Framework 2.0 KB110806

[Windows Installer CleanUp Utility]…na problemy z instalacją.