Problem z plikami po defragmentacji

Mam pewien powazny problem. Mianowicie ostatnio przeprowadzilem defragmentacje dysku programem O&O Defrag Professional, i czesc plikow zostala jakos dziwinie zmieniona. Ich nazwy zmienily sie w jakies malpki (%^&*$%@*$^$@&* - tylko ze jeszcze fajniejsze:]), a wielkosc niektorych z nich przekracza teraz 1 TB ( tak mi pokazuje Windows). Moje pytanie brzmi: Czy jest mozliwosc odwrocenia tego procesu i odzyskania utraconych plikow. Jest to dla mnie bardzo wazne, bo moja 2 letnia praca poszla w niepamiec. System plikow jaki posiadam to FAT32, a system op. to Windows 98. Czekam na rychle i kompetentne odpowiedzi. Z gory dziekuje

Może przywracanie systemu?

:? :? :? :? :? :?

ale chyba system 98 nie ma przywracanie systemu jak się mylę to proszę mnie poprawić, sprawdź czy system 98 obsługuje komenda scanreg/restore

potraktuj system ScanDiskiem

program do defragmentacji nie powinien zmieniać nazwy plikow. Ja miałem podobny problem ale z aplikacja disc doctor z Norton Utilities ponieważ była to wersja anglojezyczna i polskie nazwy wydały się mu niepoprawne. Z ciekawości nazwy jakich plików zostały zmienione, systemowe, czy stanowiące Twe dokumenty ??

Czy aby na pewno masz wersję do 98? Bo np. O&O 6 nie działa na 98 albo pokazuje bzdury.

Co do odzyskania Twojej pracy/danych. Nic więcej i rób na tym kompie. Wyłącz komp. ale nie normalnie, tylko wyjmij wtyczkę z kontaktu. Chodzi ot żeby sys. niczego nie nadpisywał . Wyjmij dysk i podłącz go do drugiego kompa. jako drugi . Na pierwszym dysku zainstaluj dobry program do odzyskiwania. Można sprawdzić czy sie uda darmowym np.

PC Inspector File Recovery 3.0

Jesli nic nie da to tylko specjalistyczna firma cie ratuje.

Jesli byś miał system plików NTFS to by była większa szanza. Ale to tylko od win.2000.