Problem z plikami w systemie

Witam, mianowicie mam taki problem, kupiłem komputer lecz najprawdopodobniej został wykasowany z niego system. Jest w nim Intel Pentium 4 inside. Co mam wgrać do niego i jak to zrobić ? Pozdrawiam

PS: po włączeniu mam taki ekran link podaje ponizej

PS: nie wiem czy odpowiedni wątek, lecz to mój pierwszy post więc z góry wybaczcie :slight_smile:

http://ifotos.pl/zobacz/DSC0082jp_nnpepqp.jpg/

Jeżeli kupiłeś komputer bez systemu to należy go dokupić i zainstalować (chyba że posiadasz jakąś niewykorzystaną licencję na system). Albo pobrać i zainstalować jakąś dystrybucję Linuksa.

http://ubuntu.com/

Plik NTDLR jest uszkodzony, wystarczy poszukać rozwiązania w Google.

bartek_m0 , po naprawie system będzie w wersji niemieckojęzycznej :wink: Lepiej już zainstalować Mint/Ubuntu.

jacobug ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Mam nadzieje że obecna nazwa jest już dobrze dobrana. Ten komputer odkupiłem od kolegi który dostał go w prezencie. Więc mówicie że wgranie ubuntu będzie lepszym rozwiązaniem niż naprawa NTDLR ? sorry chłopaki ale jestem laikiem w temacie komputerów, szukam tutaj wskazówek które mi pomogą rozwiązać problem, dopiero w przyszłym tygodniu będę miał osobę która mi może w tym pomóc, lecz dlatego pytam bo kto pyta nie błądzi :slight_smile: Pozdrawiam

Jeżeli nie przeraża cię korzystanie z systemu Linuks to będzie to dobre rozwiązanie :wink:

Trudno coś innego doradzić nie wiedząc czy do tego komputera dołączona jest licencja na system Windows.

rgabrysiak , co tu ma przerażać? ZU pozostawiając wszystkie ustawienia domyślnie, nie musi wiedzieć czym jest terminal.

Owszem ZU nie musi wiedzieć czym jest terminal niemniej jednak obsługa systemu Windows i Linuks “nieco” się różni.

Nie chcę tu dyskutować o wyższości jednego systemu nad drugim, ja już z tego wyrosłem, niech każdy używa tego który mu najbardziej odpowiada.