Problem z plikami w systemie

(Jacobug) #1

Witam, mianowicie mam taki problem, kupiłem komputer lecz najprawdopodobniej został wykasowany z niego system. Jest w nim Intel Pentium 4 inside. Co mam wgrać do niego i jak to zrobić ? Pozdrawiam

PS: po włączeniu mam taki ekran link podaje ponizej

PS: nie wiem czy odpowiedni wątek, lecz to mój pierwszy post więc z góry wybaczcie :slight_smile:

http://ifotos.pl/zobacz/DSC0082jp_nnpepqp.jpg/

(rgabrysiak) #2

Jeżeli kupiłeś komputer bez systemu to należy go dokupić i zainstalować (chyba że posiadasz jakąś niewykorzystaną licencję na system). Albo pobrać i zainstalować jakąś dystrybucję Linuksa.

(Qba Lukaszczyk) #3

http://ubuntu.com/

(bartek_m0) #4

Plik NTDLR jest uszkodzony, wystarczy poszukać rozwiązania w Google.

(Qba Lukaszczyk) #5

bartek_m0 , po naprawie system będzie w wersji niemieckojęzycznej :wink: Lepiej już zainstalować Mint/Ubuntu.

(Agatonster) #6

jacobug ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Jacobug) #7

Mam nadzieje że obecna nazwa jest już dobrze dobrana. Ten komputer odkupiłem od kolegi który dostał go w prezencie. Więc mówicie że wgranie ubuntu będzie lepszym rozwiązaniem niż naprawa NTDLR ? sorry chłopaki ale jestem laikiem w temacie komputerów, szukam tutaj wskazówek które mi pomogą rozwiązać problem, dopiero w przyszłym tygodniu będę miał osobę która mi może w tym pomóc, lecz dlatego pytam bo kto pyta nie błądzi :slight_smile: Pozdrawiam

(rgabrysiak) #8

Jeżeli nie przeraża cię korzystanie z systemu Linuks to będzie to dobre rozwiązanie :wink:

Trudno coś innego doradzić nie wiedząc czy do tego komputera dołączona jest licencja na system Windows.

(Qba Lukaszczyk) #9

rgabrysiak , co tu ma przerażać? ZU pozostawiając wszystkie ustawienia domyślnie, nie musi wiedzieć czym jest terminal.

(rgabrysiak) #10

Owszem ZU nie musi wiedzieć czym jest terminal niemniej jednak obsługa systemu Windows i Linuks "nieco" się różni.

Nie chcę tu dyskutować o wyższości jednego systemu nad drugim, ja już z tego wyrosłem, niech każdy używa tego który mu najbardziej odpowiada.