Problem z plikiem NTLDR

Miałem zainstalowane dwa systemy operacyjne Windows XP. Sformatowałem z problemami partycje na której był drugi, niepotrzebny Windows i przy restarcie systemu wyświetlił mi się brak pliku NTLDR. Spróbowałem tych opcji w konsoli odzyskiwania:

  • fixmbr

-copy x:/i386/ntldr c:

-fixboot

-bootcfg

-chkdsk /r

Problem nadal pojawia się, system mogę uruchomić jedynie jeśli płyta z Windows XP jest w napędzie.

Co mam robić dalej? Proszę o pomoc.

Puść instalację naprawczą.

Przeinstalowałem Windowsa - nie pomogło. Problem nadal się pojawia. Co mam robić? Proszę o pomoc!

Sprawdź dysk twardy pod kątem bad sektorów, np programem hd tune: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Tune+2.55

(zakładka error scan).

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Problem rozwiązany. Okazało się, że problem wynika z braku podłączenia jednego dysku. W trakcie instalacji drugiego systemu Windows miałem podłączone trzy dyski. Jeden z nich znajduje się w kieszeni. Później dysk ten odłączyłem i nadal wszystko działało ok. Później formatowałem partycję na której był inny system Windows za pomocą programu Partition Magic 8.0 (normalnie partycji tej nie dało się sformatować

Pojawił się za to kolejny problem. Choć teraz już problemu z plikiem NTLDR nie ma dzięki trzeciemu dyskowi to problem dotyczy właśnie trzeciego dysku… mianowicie Windows go nie widzi :smiley: W biosie normalnie jest a w systemie go nie ma.

Zniechęciłem się do PM po tych przygodach chociaż nie rozumiem dalej przyczyn tych problemów…

Brak trzeciego dysku jakoś przeżyje ale wiadomo, że fajnie byłoby mieć wszystko sprawne.

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 17:52 został dopisany post przez man314

Teraz sobie chce odpalić CDka i jakoś mi nie odpala… patrze nie ma stacji DVD :confused:

Odpiąłem więc trzeci dysk i znowu pojawił się brak pliku NTLDR - mam za to czynny napęd…

Syzyfowe prace z tym kompem :confused: