Problem z plikiem

Cześć

Chcę zrobić plik autorun.inf zrobiłem wszystko tak jak jest napisane na http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/autorun/autorun.php nagrałem płyte wkładam do napędu i wyskakuje mi okienko z tytułem “Nie można odnaleźć programu” w treści jest “System Winodws nie może odnaleźć programu start.exe. Jest on wymagany do otwieranie plików typu “PLIK”” i chce żebym podał ścieżke do tego pliku start.exe wiem że znajduje się on w katalogu systemowym , lecz w żaden sposób nie moge go znaleźć i w tym mam problem. Może ktoś wie gdzie on sie znajduje? mam Windowsa XP

[autorun]

open=nazwa.exe<<

icon=ikona.ico<<

Masz taki plik czy inny. Oczywiście chodzi mi o własciwe nazy plików które są na płycie.

mam tak :?

[autorun]

open=\www\start index.htm

czy to źle?

To masz źle

jaki plik ma się uruchomić

Jak plik jest np. w folderze TEST a nazywa się PLIK.EXE to powinno wyglądać tak

[autorun]

open=\TEST\PLIK.EXE

A ty chcesz aby strona sie włączyła po włożeniu płyty??

Tak, błąd. Mechanizm Autorun Akceptuje tylko pliki exe i bat (przynajmniej mi :smiley: ) Widzę, że próbowałeś uruchomić plik HTM dosową komendą START. Zamiast tego w katalogu WWW umieść plik bat o następującej treści:

A plik Autorun.inf napisz w ten sposób:

Zadziała na 100% :wink:

aj chyba znowu coś źle robie :?

zrobiłem plikbat.bat w notatiku z treścia “start index.htm” i wsadziłęm go do folderu www utworzyłem plik autorun.inf o treści:

[autorun]

open=www\plikbat.bat

a teraz wyskakuje mi okono z tytułem "C:\windows\system\cmd.exe

a w treści jest F:\start index.htm

jest jeszcze okienko ze nie może odnaleźć pliku index.htm. Upewnij się ze wpisana nazwa pliku jest poprawna i spróbuj ponownie.Aby wyszukać plik, kliknij przycisk Start, a następnie polecenie Wyszukaj.

co teraz źle zrobiłem?

przepraszam że macie ze mną taki problem

edit: robie to na cd-rw domyslilem sie :slight_smile:

takie operacje radzilbym robic na plytkach CD-RW ( lub DvD-RW) … :lol:

pozdrawiam :slight_smile:

Ale w takim wypadku plik start indeks.htm daj również do folderu WWW.

dzięki działa