Problem z płynnością działania gier

Witam

Od jakiegoś czasu zmagam się z przycinającymi się grami. Nie mogę sobie poradzić. I już mam tego powoli dość. Zacznę od początku czyli od konfiguracji.

8GB DDR3 - jakiś badziew

Athlon II X4 620

GA-MA770T-UD3P rev1.0

Gigabyte Radeon 6850

Tagan 500W

Windows 7x64

Problemy najpierw pojawiły się w Test Drive Unlimited 2. Po uruchomieniu zaczynały się przycinki niezależnie od poziomu detali i rozdzielczości. Jednak po ustawieniu max detali gra przycina sie oczywiście bardziej.

Ostatnio grałem w Battlefield 3 i problem nie występował.

Niestety wczoraj zainstalowałem Assassin’s Creed Brotherhood i ta gra również się tnie.

Sprawa strasznie mnie irytuje bo nei dość że nie nogę grać to straciłem bezowocnie mnóstwo czasu na diagnozę. Jeszcze 3 miesiące temu obie wspomniane gry działały płynnie. W tym czasie zmieniłem tylko pamięć RAM. Żeby wykluczyć udział tej ostatnie w procesie “irytowania mnie” dokonałem jej zamiany na inną ale również bez rezultatów.

Instalowałem wielokrotnie system z różnymi sterownikami i konfiguracjami. Zarówno wersje x86 jak i x64. Także bez efektów. Na obecnym dysku mam realokowane sektory ale sprawdzałem również inny dysk i efekt pozostaje ten sam.

Sam system działa bardzo stabilnie. Nie zawiesza się nie wyświetla nigdy ekranów śmierci. Oczywiście kości pamięci przebadałem memtestem - są OK.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Wspominałeś o sterownikach, masz na myśli też biblioteki DirectX, które są niezbędne do uruchomienia powyższych tytułów?

Chociaż z drugiej strony jeżeli mówisz, że te gry działały już jakiś czas temu to problem może leżeć gdzieś indziej - przegrzewający się komputer. Pobierz program HWMonitor i sprawdź czy przypadkiem przegrzewające się podzespoły nie są winne aktualnej sytuacji.

Człowieku jesteś GENIALNY! !!

Tyle czasu się męczyłem i jakoś nie przyszło mi do głowy żeby zweryfikować temperaturę procesora. Wydawało mi się że jest OK ale jak widać nie była. Przeczyściłem radiator. Posmarowałem od nowa procka pastą. i wszystko działa jak należy :o :smiley: :o

Jeszcze raz wielkie dzięki.

Pozdrawiam.