Problem z płynnością gier

Witam ponownie :wink: mam problem dotyczący wydajności w grach.

Karta : Sapphire Radeon HD 7850 2Gb OC

Procesor : Phenom X4 840

Pamięć : 8GB DDR 3

Płyta główna : Asrock n68

Dysk : 1tb

Wydaje mi sie że gry np. Battlefield 3, nowy most wanted, gta 4, metro 2033 będą śmigać na full bez zająknięcia a tu lipa… battlefield 3 śmiga na full ale przy włączonym vsync już widać lekkie ściny (oczywiście pisze o multi) wczoraj zauważyłem też małe zwiechy w nowym most wanted aaa o metro 2033 już nawet nie wspomne… musze ustawić wszystko na normal i na direct 9 i wtedy nawet są ściny przy większej akcji gdzie jest sporo dymu. Mam win7 ultimate.

Cześć

Próbowałeś wgrać nowsze badź starsze sterowniki do karty graficznej?

Mam najnowsze sterowniki.

Cześć

Więc spróbuj wgrać starsze oraz zaktualizuj DirectX.

Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje do systemu? Jeżeli nie zaktualizuj go.

Uporządkowałeś autostart? Jeżeli nie zrób w nim porządek.

Odinstaluj zbędne programy, usuń stare punkty przywracania systemu, przeczyść system np. programem CCleaner, zdefragmentuj dysk.

W ustawieniach karty graficznej ustaw ją na najlepszą wydajność gdzie tylko możesz i wyłącz synchronizacje pionową.

GTA 4 jest grą z tragiczną optymalizacją, więc ten tytuł nie jest miarodajny. BF3 na multi potrzebuje natomiast bardzo mocnych, czterech rdzeni (najlepiej i5 od Intela). O reszcie się nie wypowiem.

W każdym razie ten procesor nie posiada pamięci L3 (tak naprawdę to Athlon II X4 650) i ogólnie w porównaniu do karty jest trochę słaby. Radeon 7850 jest rozsądną kartą dla osób posiadających minimum Phenoma II X4 9xx (z L3) i to podkręconego do 3,8-4GHz lub i3-2/3xxx.

wozniaq ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

i jakość mipmapingu czy filtrowania na dół w każdej grze dla kilku FPS, nie możesz obniżyć detali cieni czy ao battlefieldzie?

Suwak w sterownikach lepiej ustawić na zrównoważony, vsync koniecznie wyłączyć, jakość mipmap na najwyższą, AF i AA w zależności od aplikacji.

troche sie poprawiło :slight_smile: kurcze, szkoda że gta tnie… oby z “piątką” nie było takich problemów. Dzięki wszystkim :wink:

to teraz słuchaj masz win 7 to włączasz panel sterowania szukasz tam narzędzia administracyjne Usługi i szukasz Dziennik zdarzeń systemu Windows i tam ustawiasz[c Z automatyczne NA Wyłączone i tyle gta 4 się nie zacina

Co do gta 4: tak jak przed mówca powiedział (wyłącz dziennik zdarzeń) i dołóż path 1.0.7.0, który poprawia ten defekt z optymalizacją grafiki.

bez żadnych paczy też działa

jeżeli chodzi o gta to mam zainstalowanego najnowszego patcha (zapomniałem dodać że mówimy o EFLC czyli dodatku do gta) oraz wyłączony dziennik zdarzeń a zwiechy dalej są. To jest dziwne bo u kumpla, który ma starszy sprzęt od mojego (karta 4870) dwurdzeniowego phenoma i śmiga mu podstawka płynnie na full…

Podstawka ogólnie lepiej chodzi, grałem w nią jeszcze na patchu 1.0.4.0 (w nowszych występuje znaczny spadek wydajności - pewnie coś jak w dodatkach) na sprzęcie z podpisu i nie miałem większych problemów. Ostatnio zakupiłem na Steamie GTA Pack (zawierającego m.in. oba dodatki do czwórki) i działa to zdecydowanie gorzej.

czyli moje obawy sie sprawdzają że dodatki są większym badziewiem od podstawki jeżeli chodzi o wydajność… Cóż, zainstaluje podstawke i zobacze jak śmiga bo w podstawke śmigałem jeszcze na starej karcie 4850 i były lekkie ściny.

Dodane 06.01.2013 (N) 19:59

Więc tak jak myślałem. Zainstalowałem GTA 4 i na full ustawieniach śmiga bez zająknięcia. Minimalnie 30 fps, średnio 40, maks 60. Wychodzi na to że dodatki to jedna wielka lipa jeżeli chodzi o wydajność… szkoda, oby “piątka” była dobra ;p