Problem z płynnością gier


(Camil10) #1

Witam ponownie :wink: mam problem dotyczący wydajności w grach.

Karta : Sapphire Radeon HD 7850 2Gb OC

Procesor : Phenom X4 840

Pamięć : 8GB DDR 3

Płyta główna : Asrock n68

Dysk : 1tb

Wydaje mi sie że gry np. Battlefield 3, nowy most wanted, gta 4, metro 2033 będą śmigać na full bez zająknięcia a tu lipa.. battlefield 3 śmiga na full ale przy włączonym vsync już widać lekkie ściny (oczywiście pisze o multi) wczoraj zauważyłem też małe zwiechy w nowym most wanted aaa o metro 2033 już nawet nie wspomne.. musze ustawić wszystko na normal i na direct 9 i wtedy nawet są ściny przy większej akcji gdzie jest sporo dymu. Mam win7 ultimate.


(rgabrysiak) #2

Cześć

Próbowałeś wgrać nowsze badź starsze sterowniki do karty graficznej?


(Camil10) #3

Mam najnowsze sterowniki.


(rgabrysiak) #4

Cześć

Więc spróbuj wgrać starsze oraz zaktualizuj DirectX.

Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje do systemu? Jeżeli nie zaktualizuj go.

Uporządkowałeś autostart? Jeżeli nie zrób w nim porządek.

Odinstaluj zbędne programy, usuń stare punkty przywracania systemu, przeczyść system np. programem CCleaner, zdefragmentuj dysk.


(I4rock) #5

W ustawieniach karty graficznej ustaw ją na najlepszą wydajność gdzie tylko możesz i wyłącz synchronizacje pionową.


(freedom) #6

GTA 4 jest grą z tragiczną optymalizacją, więc ten tytuł nie jest miarodajny. BF3 na multi potrzebuje natomiast bardzo mocnych, czterech rdzeni (najlepiej i5 od Intela). O reszcie się nie wypowiem.

W każdym razie ten procesor nie posiada pamięci L3 (tak naprawdę to Athlon II X4 650) i ogólnie w porównaniu do karty jest trochę słaby. Radeon 7850 jest rozsądną kartą dla osób posiadających minimum Phenoma II X4 9xx (z L3) i to podkręconego do 3,8-4GHz lub i3-2/3xxx.


(Agatonster) #7

wozniaq ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(sadaj72) #8

i jakość mipmapingu czy filtrowania na dół w każdej grze dla kilku FPS, nie możesz obniżyć detali cieni czy ao battlefieldzie?

Suwak w sterownikach lepiej ustawić na zrównoważony, vsync koniecznie wyłączyć, jakość mipmap na najwyższą, AF i AA w zależności od aplikacji.


(Camil10) #9

troche sie poprawiło :slight_smile: kurcze, szkoda że gta tnie.. oby z "piątką" nie było takich problemów. Dzięki wszystkim :wink:


(Progrot) #10

to teraz słuchaj masz win 7 to włączasz panel sterowania szukasz tam narzędzia administracyjne Usługi i szukasz Dziennik zdarzeń systemu Windows i tam ustawiasz[c Z automatyczne NA Wyłączone i tyle gta 4 się nie zacina


(Czachpolice) #11

Co do gta 4: tak jak przed mówca powiedział (wyłącz dziennik zdarzeń) i dołóż path 1.0.7.0, który poprawia ten defekt z optymalizacją grafiki.


(Progrot) #12

bez żadnych paczy też działa


(Camil10) #13

jeżeli chodzi o gta to mam zainstalowanego najnowszego patcha (zapomniałem dodać że mówimy o EFLC czyli dodatku do gta) oraz wyłączony dziennik zdarzeń a zwiechy dalej są. To jest dziwne bo u kumpla, który ma starszy sprzęt od mojego (karta 4870) dwurdzeniowego phenoma i śmiga mu podstawka płynnie na full..


(freedom) #14

Podstawka ogólnie lepiej chodzi, grałem w nią jeszcze na patchu 1.0.4.0 (w nowszych występuje znaczny spadek wydajności - pewnie coś jak w dodatkach) na sprzęcie z podpisu i nie miałem większych problemów. Ostatnio zakupiłem na Steamie GTA Pack (zawierającego m.in. oba dodatki do czwórki) i działa to zdecydowanie gorzej.


(Camil10) #15

czyli moje obawy sie sprawdzają że dodatki są większym badziewiem od podstawki jeżeli chodzi o wydajność.. Cóż, zainstaluje podstawke i zobacze jak śmiga bo w podstawke śmigałem jeszcze na starej karcie 4850 i były lekkie ściny.

-- Dodane 06.01.2013 (N) 19:59 --

Więc tak jak myślałem. Zainstalowałem GTA 4 i na full ustawieniach śmiga bez zająknięcia. Minimalnie 30 fps, średnio 40, maks 60. Wychodzi na to że dodatki to jedna wielka lipa jeżeli chodzi o wydajność.. szkoda, oby "piątka" była dobra ;p