Problem z płynnością gier

Tak jak się spodziewałem,mam najnowszy.

jak by karta była uszkodzona to by było widać jakieś dziwne trójkąty, paski czarne obszary, znikające tekstury hud itp, paski na ekranie więc raczej nie jest uszkodzona

Zacznij od temperatur i zasilacza.

3.Problem z procesorem,otóż jest on głównie 2,5.Kiedyś przyszedł mój kolega i zaoferował mi że podkręci do 2,8(różnicy nie odczuwam).Nie dawno wujek coś tam chciał u mnie posprawdzać i wyszło mu,że mam 1,9 taktowania, a komputer cały czas i tak pokazuje na procesor 2,5.Da się to jakoś sprawdzić tzn.jest jakiś program do sprawdzenia realnej mocy procesora lub dzięki któremu sam go podkręcę(ten mój kolega coś kombinował chyba w BIOS’ie)?

Sterowniki możesz zaktualizować, ale nie spodziewaj się, że to rozwiąże Twoje problemy z wydajnością. Zajmij się czyszczeniem radiatora i wentylatora.

Wentylator wyczyszczony radiator też.Pasta nowa nałożona, podczas grania w GTA IV temp spadły i to o dużo.Ale dalej ścina jak ścinało … ( no ok, przyznaję,że działa lepiej ale to dalej nie jest płynna gra )

Co najśmieszniejsze,ostatnio wyszło Assassin’s Creed Rogue,a Ja z ciekawości sobie kupiłem…Gra działa na najwyższych wymaganiach i czasami przyznam są przycinki ale nie przeszkadzają w grze.A w Assassin’s Creed III z 2012 roku na normalnych wymaganiach bo niżej nie można gra się zacina. Czy problemem mogą być dodatkowe paski Rocketdock i Nexus ? Jak wyłączyć niepotrzebne programy na czas grania w gry ? Ponieważ Watch_Dogs,też mi ścina na minimalnych i trochę sie zastanawiam co jest z moim komputerem nie tak :confused:

Mam pytanie.Czy podczas grania w załóżmy Assassin’s Creed III,gdy wejde w menadżer zadań i ustawię tej aplikacji piorytet wysoki ( podczas ustawiania wyskakuje mi okienko o tym ,że może to spowodować niestabilność systemu ), to mam się czego obawiać ? Otóż zauważyłem ,że po zmienieniu piorytetu gra chodzi o te kilka fps szybciej.Jednak jeżeli ma mi to w jakiś sposób zaszkodzić to podziękuję.Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym może polegać ta niestabilność systemu przez zmienienie piorytetu ?

 

 

To raczej standardowy komunikat systemu, czyli, jak jednemu dasz, to drugiemu zabierzesz? po prostu trzeba to sprawdzić w praktyce jak zachowuje się systemm, jak OK można tak pracować.

No a jak nie ok ? Tzn,jezeli użyje tego kilka razy i np. za tydz po włączeniu komputera coś się stanie ?

Sprawdzisz sam to się dowiesz jak komp się zachowuje. Jak ok, to możesz ustawiać wysoki priorytet dla gry.

 

No i raczej nic się nie stanie, może reset,zawieszenie,błędy lub inne - sprawy systemowe.

Ostatnie pytanko i będzie można zamknąć temat.Czy da się ustawić ten wysoki piorytet na zawsze ? A nie za każdym razem wychodzić i ustawiać ?

 

https://www.google.pl/search?q=ustawienie+danego+priorytetu+na+sta%C5%82e&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=E7gTVY7FPIXbaueQgeAD

Jeżeli po zwiększeniu priorytetu gra chodzi szybciej, to polecam porządnie wyczyścić autostart ze zbędnych programów.

Przed uruchomieniem gry upewnij się że nie działają żadne dodatkowe aplikacje (np. przeglądarka).