Problem z płynnością - GTA IV


(Liberator) #1

Witam. Mam problem z płynnością gry w GTA 4. Mój sprzęt spełnia wymagania gry, posiadam procesor Pentium DualCore podkręcony z 2,66 do 3,06 GHz, Gainwarda 9800GT i 2GB RAMu. W ustawieniach grafiki gdy dam wybór automatyczny ustawień gra ustawia rozdzielczość 1280x1024 i większość parametrów na high, jednak wtedy nie da się grać, a framerate osiąga zawrotną wartość 14. Po ustawieniu wszystkiego na low i nadal w rozdzielczości 1280x1024 jest niewiele lepiej, bo 18fps więc nadal nie da się komfortowo grać. Czytałem na różnych forach wypowiedzi ludzi, którzy dysponując słabszym sprzętem zarzekali się, że gra działa im płynnie. Czy może mi ktoś powiedzieć co jest nie tak? Mam zainstalowanego patcha, dedykowane do GTA IV sterowniki nVidii. Wyłączyłem też nagrywanie filmików w czasie gry co ponoć zwiększa płynność.


(eyeti) #2

Niestety ta gra ma tak zoptymalizowany kod, że pod każdym sprzętem inaczej działa.

Na full niestety nie pograsz.

Moim zdaniem ustaw na medium będzie rozsądnie. :slight_smile:


(Mlodymechanik3) #3

hah ja tez miałem tak ze samo mi ustawiło na najwyższą rozdziałke ale nie dało sie grać :stuck_out_tongue:

weś zrób se najniższą i będzie ok

ta gra to dno pod wzgledem konwertu z konsoli :slight_smile:

tak im sie spieszyło że spieprzyli sprawe na max :stuck_out_tongue:

ps.to czy low medium czy hiigh to bez roznicy ,pokombinuj z tymi paskami (widoczność,cienie itd)tam jest pies pogrzebany :slight_smile:


(Liberator) #4

No tak, tylko że jak dam wszystkie paski na 1 (mniej się nie da) resztę parametrów na low i dam rozdzielczość 1024x768 to dalej przycina a wygląda gorzej niż GTA 3... Nie po to inwestowałem pieniądze w sprzęt, żeby nie dało się normalnie grać, tym bardziej, że mój komputer spełnia wymagania zalecane!