Problem z płynnością transmisji Internetu

Witam serdecznie. Mam dwa problemy związane z pracą Internetu (UPC 5 GB).

  1. Często się zdarza, że kiedy pobieram coś z internetu za pomocą uTorrenta, to przestaje działać sieć, po prostu tracę łączność z Internetem. I dzieje się to tylko wtedy, gdy korzystam z tego programu.

  2. Czasem pobieram pliki przez Rapidshare’a. I tutaj raz pobiera płynie, szybko (np. part wielkości 100 MB ściąga w 4 minuty), a czasami pobieranie się “tnie” i taki sam plik ściąga w 10 - albo i więcej - minut.

Serdecznie proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

ad1. To typowe. Ja pobieram z torrentów za pomocą BitCometa i mam dokładnie taki sam problem choć mam innego operatora (sprawdzałem u dwóch operatorów bo ostatnio zmieniłem Net Sat Media na Pro-Internet) - BitComet pobiera ale inne programy momentami tracą sieć (zwykle na początku jak go odpalę, jak dodaję nowego torrenta do pobrania i jak torrent zostanie już pobrany - w środku pobierania torrenta net działa ale wolniej gdy jest duża prędkość pobierania torrenta).

Z tego co zauważyłem to DNSy się blokują ale nie udało mi się jeszcze znaleźć sposobu na to…

Napisz czy masz w domu routera (jeśli tak to jaki) bo ja mam i nie wiem czy to jego wina czy nie.

ad2. Normalka, to wina rapidshare i ich limitów dla darmowych kont.

nie używam routera. Pobieram bezpośrednio “z kabla”.