Problem z płytą asus a7n8x-x

Orientujecie się może na ile Asus daje gwarancje na płyty główne bo mi grudniu mija 2 rok a chyba ją musze dać do serwisu.

Mam taki problem, że (on jest od poczatku ale do tej pory nie przeszkadzal mi tak bardzo i nie moglem pozbawic sie kompa na miesiac pobytu w serwisie) — płyta to Asus A7N8X-X i ma zintegrowaną kartę sieciową oraz muzyczną :confused: I właśnie z muzyką jest problem - niby normalnie się słucha winamp-a ale po jakichs 2 h dzwięk zaczyna “pyrczeć”. Przy grach typu gta, nfs , też to się dzieje po pewnym czasie (ok 20-60 min). No i w filmach tez :slight_smile: - z tym ze jak wyłącze vplayera (czy tez inny odtwarzacz) i włącze ponownie to dzwiek jest ok.

Dało się z tym wytrzymać ale teraz obawiam się ,że się kończy gwarancja (jeżeli nie była roczna , bo wtedy to sobie mogę tylko jakąś kartę muzyczna za 100zl kupić )

PS: ta karta co jest zintegrowana z plyta to REALTEK ALC650 6CH

Jeżeli ktoś ma albo miał taki problem , lub wie co z tym zrobić to byłbym wdzięczny za pomoc (tylko nie dawajcie mi odnośników na stronę asus-a bo u mnie angielski nie jest zbytnio dobry)

ja na moją p4p800Se mam 3lata, mysle ze twoja tez tyle ma bo to ten sam producent :wink:

A czy to nie jest problem jakiegos szkodnika ?? bo skoro uruchomisz ponownie Vplatera i działa to wątpie zeby to był problem płyty

robiłes formata kiedys, czy przed formatem było tak samo?

próbowałes przeinstalować stery do dzwięku ??

ściagnij nowe stery wrazie czego,

:wink:

Nom - format robilem juz kilka razy - w ogóle to działo się praktycznie od początku jak kupiłem płytę tyle że nie miałem wtedy czasu na to żeby zostać bez kompa na miesiąc :confused:

Odnosze wrażenie że to może być coś ze sterownikami albo ten zintegrowany realtek jest troche walnięty bo jeżeli jakaś gra jest bogato wzbogacona w dżwięki to trzeszczy praktycznie od początku.

A przy słuchaniu muzyki z winamp-a albo podczas filmu to wygląda jakby (głupio zabrzmi) dżwiękówka się “zmęczyła” (bo przy winamp-ie to szwankuje dopiero po 2 h albo i więcej , a czasami wcale)

A nie wiesz może gdzie znajdę sterowniki do dżwięku - bo na stronce asus wszystko jest po angielsku a ja nie czaję sformułowań technicznych.

zainstaluj te stery do płyty głównej: http://194.71.11.70/pub/games/PC/guru3d … com%5D.exe

ehhhhhh :confused: juz się cieszyłem z tego sterownika jak tu nagle … KLAPA … Urzywam win98 a on jest na win2000 i nowszy :confused:

zobacz tu: http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_win9x_4.27