Problem z płytą dvd


(Maartin 14) #1

Mam wielki problem mam dwuwarstwową płyte dvd która jest porysowana i podczas odtwarzania się zacina próbowałem skompersować płyte za pomocą DVD Shrink, ale podczas analizy wyświetla się komunikat o błędzie crt. Wczoraj próbowałem zrobić obraz dvd włączyłem rano program i w ciągu pół godziny miałem już 40% i wtedy wszystko nagle zwolniło 8 godzin później było tylko 54%, a program pokazywał do końca 20h. Próbowałem także ręcznie skopiować plik na dysk ale niestety się nie udało. Czy istnieje jakiś sposób by skopiować, skopmresować ten plik??Może jest jakaś opcja w DVD Shrink dzieki której będe mógł skomprecować płytke. Jak nie to czy chociarz istnieje jakiś program do odtwarzania takich porysowanych płyt dvd??


(ak6) #2

Jakim programem ??

Zapuść go jeszcze raz i czekaj cierpliwie. Jeśli płyta jest porysowana to może się zejść. A w skrajnych wypadkach nie udać.

Spróbuj jeszcze tego:

http://www.pobieralnia.pl/kategoria-220 … cddvd.html


(FXJ) #3

Błąd forum najwidoczniej: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 246#774246

A co to płyty czy jest bardzo porysowana? Może jest brudna możesz ją przetrzeć jakąś delikatną ściereczka (i/lub używając wody lub innego płynu).

Jeśli jest bardzo porysowana i widać na niej głębokie rysy to prawie niemożliwe będzie skopiowanie tej płyty! Bo o płytki trzeba dbać trzymać je w pudełeczkach i nie szurać nimi po betonie – tak tylko mówię o niektórych przypadkach ;]


(Maartin 14) #4

Ona zbytnio nie jest porysowana ma powierzchne rysy, jakim płynem ją przetrzeć??