Problem z płytą główną AsRock K7S41 GX

Witam

Moój brat ma problem ze swoją płytą główna i procesorem. Problem polega na tym ze gdy jest on na normalnym taktowaniu czyli 3200+ to gdy włączy jakąś grę to od razu się zawiesza. Ale gdy został przetakotowany na Athlona 1700+ było wszystko OK. Zauważyłem u niego dziwną rzecz jak przeprowadzany był test w DxDiag , na testowaniu directx 9.0 komp sie zawiesza.Nie wiem co to moze być, dodam tez ze wcześniej tego nie miał na starej płycie głównej.

Config PC:

Płyta główna: AsRock K7S41 GX

Procesor: AMD Athlon XP 3200+

Karta graficzna: PALIT GeForce 7300GT

Karta sieciowa: zintegrowana

Karta dźwiękowa: zintegrowana

Pamieć RAM: 1,5GB 1GB Kingmax , 512MB Goodram (albo odwrotnie)

Dysk twadry: Seagate Barracuda 120GB (chyba)

Napęd optyczny: Nagrywarka LG

Zasilacz: 320W niestety nie znam marki

Obudowa: nie wiem jaka

Czy te problemy mogą być związane z kartą graficzną zintegrowaną na płycie głównej? A dodam tez, ze ta płyta chyba nie obsługuje DDR 400MHZ tylko DDR 333MHZ a jego RAM-y są własnie DDR 400MHZ

Najpierw daj zrzut ekranu z programu CPU-Z

(zakładki CPU oraz Memory).

Z programu Everest Home daj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

chciałbym ale miszkam sporo kilometrów od brata a on nie ma internetu, jak u niego byłem to obserwowałem temperature procesora w spoczynku i doszła do 54 stopni. Dodam tez że wcześnij miał na tej płycie głównej Semprona 2200+ i np. FIFA 08 tez się zaieszała po chwili.

Sama płyta AsRock K7S41, nie obsługuje pamięci DDR400, jak i ten procesor:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7S41GX

Nie obsługuje też procesora 3200 (na FSB 200):

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=K7S41GX&s=462

Skoro piszesz, że procesor poszedł jako Athlon 1700, a zatem ma mnożnik x11. Stąd sądzę, że procesor to Athlon na szynie 400MHz (200x11).

Co możesz z tym zrobić? Pozostaje zmienić FSB na 166MHz. Będzie chodził jako Athlon XP 2500+

Na wszelki wypadek, przestaw w Biosie pamięć z trybu auto, na tryb manual i ustaw ją na DDR333.

ten procesor byl poprzednio w moim kopmpie jako AMD Athlon XP 3200+ i bylo wszystko OK. Na początku wykryło go jako Athlona XP (u brata) 1100MHZ to w biosie przestawiłem na 200Mhz komp normalnie sie włączył tylko ten problem z grami. Czyli poprostu lepiej go wyjąc z tego kompa i włożyc stary Sempron 2200+, ale z nim tez jest problem, bo niektore gierki tez sie od razu wieszają. Myślę ze to ma cos wspolnego z RAM-ami albo kartą graficzną.

Płyta nie obsługuje tego procesora. Ale Athlon 3200 oraz Athlon 2500 to jest prawie to samo, tylko inna szyna. Mają ten sam mnożnik, więc spokojnie wystarczy zmienić szynę na 166 (efektywnie 333) i będzie śmigał jak marzenie. Co do pamięci napisałem, zmień auto na manual i ustaw na DDR 333. Razem z procesorem powinny tworzyć zgrany duet. Powinieneś zmienić na manual, gdyż łączenie pamięci DDR400 z innymi może generować szereg problemów w trybie auto. Stąd propozycja tryba ręcznego.

ok tak zrobie jak bede u brata, wcześniej ustawiłem go na 3200+ no się zacinał, to stopniowo zniżałem FSB coraz niżej, do 2800+ i było to samo. Narazie ustawiłem mu 1700+, brata i tak nie ma w domu, jest tylko młodszy a on się na tym nie zna, nie umiałby przestawić na DDR333.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.