Problem z płytą główną ASUS A7V8X-X


(nfk) #1

Witam.

Posiadam komputer z płytą główną ASUS A7V8X-X i problem polega na tym, że gdy włączę komputer działa zasilacz, wszystkie wiatraki na procesorze i karcie graficznej się kręcą, tylko nic nie pojawia się na monitorze, praktycznie w ogóle monitor się nie włącza tylko znajduje się w trybie czuwania. Głośnik systemowy nie wydaje żadnych sygnałów a jest dobrze podłączony a i też bardzo ważna rzecz to, że od razu, gdy tylko włączę listwę zasilającą to włącza się komputer a powinien się włączyć dopiero po wciśnięciu przycisku na przedzie obudowy. Pytanie, co się stało i jak to naprawić?

Z góry dziękuje za pomoc.


(Kylek) #2

A nie podłączyłeś przypadkiem omyłkowo klawiatury w miejsce myszy i na odwrót?


(PaPuX) #3

Ciemność i brak reakcji ze strony komputera po jego włączeniu (świeci tylko dioda power) najczęściej spowodowana jest brakiem procesora w podstawce lub jego uszkodzeniu.

Jako drugi objaw to uszkodzenie płyty głównej lub linii zasilania płyty głównej w zasilaczu.

Przetestuj zasilacz na innym kompie.

Przetestuj procesor na innym kompie.


(nfk) #4

Wszystko jest podłączone dobrze, wg mnie musiało się coś stać z kartą graficzną skoro nic się nie pojawia na ekranie monitora ba nawet monitor się nie włącza i druga rzecz to, to, że czuć taki dziwny zapach spalenizny gdzieś z okolić karty graficznej. Zasilacz jest no-name 300W jakiś najtańszy wraz z obudową był dostarczony. To jak myślicie czy to karta graficzna czy płyta główna mogła się spalić?


(PaPuX) #5

Jeśli spalił by się sama karta graficzna to bios podczas startu wydawał by sygnały dźwiękowe (beepy), a piszesz że nic się nie dzieje więc możliwość spalenia płyty jest dość duża