Problem z płytą główną asus p5sd1-fm2/s

Witam,potrzebuje pomocy !!Posiadam płyte główna asusa p5sd1-fm2/s dokupiłem sobie ramy i nie działają ??samsung 1gb pc 3200 400mhz ddr dimm,włożylem je ale monitor nie chciał się odpalić,wydaje mi się że moja płyta główna powinna wykryć ta pamiec.POMOZCIE

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ponadto na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Ile tych ramów ? Powinieneś mieć pażystą ilość kostek przy ddr2/ddr3

Spróbuj metodą przekładańca :slight_smile:

zakupiłem 2 kości po 1gb ale jak je włoże to nie chce mi się odpalic monitor,nie jestem pewien czy moja plyta główna obsłuży 1gb pamieci na jednym slocie ,szukałem na internecie ale nie mogłem znaleść nic o pamięci RAM o mojej płycie głownej,mógł by mi ktoś z Was pomóc rozwiązać ten problem.

Na allegro i podobnych podają: “2 x DIMM, max. 2GB, DDR-PC3200 400 Mhz, non-ECC, un-buffered memory”, więc jeżeli kupiłeś takie pamięci to powinno wszystko chodzić. Spróbuj z pojedynczym modułem, jak nie chodzi to z drugim. Ogólnie, czy płyta daje jakieś sygnały dźwiękowe?

Max to 2GB przy DDR,DDR2, przy DDR3 to chyba 4GB na slot (ale mogę się mylić)

Sprawdz kostki na innym kompie, najlepiej programem do testów pamięci np. Memtest+ jeżeli tam niebędą chodzić idz i je wymień na jedną 2GB dopłacisz może z 5zł

Nawet nie mam jak sprawdzic tych kości, a moze moja płyta nie obsługuje tak dużych pamieci ,jak moge sprawdzic ile płyta obsłuzy na jednym slocie??

W dniu 23.04.2008 , o godzinie 13:30 został dopisany post przez pawel24gdy

I jeszcze zapomniałem napisać że ten gościu który mi wysłał te pamięci ,napisał mi dzisiaj emaila ze moja płóyta jest na chipsecie sis 965 i nie będą pasować.Wiec jakie ja mogę kupic kości zeby mi działały??Chcę jak najwięcej ramu dokupić do mojego komputera ale nie wiem jak mogę sprawdzić ile płyta obsłuży??PROSZĘ O POMOC W TEJ SPRAWIE

Manual do Twojej płyty http://support.fujitsu-siemens.com/Down … uID=204576

To jest płyta asusa dla Fujitsu-Siemens

Max 2GB ramu 2x1GB nie buforowanego ramu bez ECC. W uwagach Masz napisane ponadto napisane (dział 1-14)

"This motherboard does not support memory modules made up of

128 Mb chips or double sided x16 memory modules." - chipy na pamięci tylko po jednej stronie

Ile lat ma ten komputer?

Miałem ten sam problem z taka samą płytą.Wymieniałem wszystko łącznie zpytą ,tj. zasilacz , RAM , na końcu okazało się że jest problem z kartą graficzną .Radzę użyć inną kartę.