Problem z płytą główną? - falowanie

Witam, założyłem tu temat w nadziei że kto pomoże mi zrozumie mój problem a jest trochę nietypowy

mam płytę główną ASUS P5KPL na chipsecie G31 parę dni temu wymieniłem przegrzewającą się kartę (osiągała grubo ponad 100 stopni, tak się grzała że aż karta tv znajdująca się w slocie obok nie wytrzymała tego) więc wymieniłem ją na nową kartę ATI 5770 ASUS’a… tylko teraz problem jest taki gdy dokręcę kartę do obudowy ( tak jak to normalnie powinno być) to komputer się nie włącza a PC speaker nie wydaje żadnego dźwięku) więc poluzowałem trochę śrubki i działa, lecz gdy karta się rozkręca na ekranie pojawia się dziwne falowanie, które zanika jak karta osiągnie temperaturę powyżej 70 stopni

jestem w kropce zupelnie nie wiem czego przyczyną może być te falowanie? czy to przez przejściówkę dvi - d-sub? czy coś się uszkodziło w slocie pci-e? czy może jednak nowa grafa jest walnięta ? czy ktoś może ma jakieś pomysły? może razem coś uda się wymyślić? będę bardzo wdzięczny za pomoc

musisz tak zrobić by karta siedziała mocno i działała,falowanie spowodowane jest drganiami karty ,a jak jest niedokręcona to wiadomo rusza się w slocie

tak, tylko problemw tym że jak ją mocno dokręce (stabilnie) to komputer się nie wlącza, nawet pc speaker nie reaguje tylko wiatraki chodzą :frowning:

dziwny przypadek :confused: ,naprawde,nie mam pojęcia czego to jest wina ,ale wydaje się że coś z kartą,akurat trefny model albo slot pci-e się chrzani,to moje przypuszenia,warto karte np u kumpla sprawdzić by się upewnić czy to karty wina