Problem z płytą główną - GA-8SGXL + P4 1,8GHz

Witam Serdecznie!

Zakupiłem na Allegro tą płytę:

http://www.allegro.pl/item126604213_ga_ … r_gw_.html

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę, podłączyłem z ojcem wszystko co trzeba i jest problem. Kiedy odpalam komputer to czasami słychać ten dźwięk z głośniczka a czasami Nie. Kiedy nie słychać to w ogóle komputer się nie włańca. Ojciec mówi, że koler może zamocno przyciskać do procesora - Czy jest to możliwe? Próbował praktycznie wszystkiego, reset biosu i nic… Czasami komputer się włańcza a czasami Nie. Kiedy juz chodzi i np. chce zainstalować system to się zacina :confused: Płyta na gwarancji więc chyba odeśle kolesiowi i albo kasa albo inna płyta! Może ktoś wie oco chodzi? :frowning:

a z biosem wszystko w porządku ??

chodzi mi konkretnie o ustawienia dysków i napędów

cezo

Tak wszystko jest podłączone i ustawine dobrze!

Ojciec zna się dobrze na komputerach, i stwierdził że prawdopodobnie

wina leży po stronie procesora! Bo cóż tu innego może zawodzić? :?

Jeśli ojciec stwierdził, że procesor, to w czym problem? Nie dowierzasz ojcu? :slight_smile:

Moja rada, należy iść step by step.

Należy wszystko jeszcze raz sprawdzić (rozebrać na czynniki) i ponownie osadzić procesor, cooler, kości pamięci RAM, grafikę i inne rzeczy o ile są np. karta sieciowa.

Spróbujcie uruchomić kompa tylko z procesorem (z założonym coolerem :slight_smile: ) czy będą jakieś sygnały głośniczka, pózniej należy dokładać pojedynczo dodatkowe składniki, tj. RAM, grafikę, sieciówkę.

Co do coolera, to napewno za mocno nie dociska procka, ewntualnym problemem może być jego złe, krzywe osadzenie.

Pozdrawiam 8)

Golden Finger posłuchaj.

Tata dzisiaj znowu złożył wszystko w całość i…

Komputer odpala, zainstalował sie system, neta ustawił i działa.

Kiedy wyłącze komputer (Start->Zamknij), i odpale ponownie to raz się odpali a czasami nie (nie słychać tego piknięcia z głośniczka). Ale…

Kiedy poluzujesz zapinke od kolera na procesorze i zamkniesz ją ponownie to odpala bez problemu? Oco tutaj chodzi? :!:

Kondensatory sprawne?

Zasilacz jaki?

Ten cooler dobrze założony i podłaczony?

McDracullo

  1. Kondensatory sprawne? - TAK, a może lepiej chyba tak

  2. Zasilacz jaki? - Ten - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=128159169

  3. Ten cooler dobrze założony i podłaczony? - Tak, dobrze to jest napewno założony. Był nie raz wyciągnięty i nie raz włożony na nowo. W sumie jego nie da się źle założyć bo ma takie coś plastikowe i w to się wkłada! Nawet mam drugi ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=128513443 założyłem go poprawie z tatą i dzieje się to samo :!:

Dzisiaj płytę odesłałem facetowi. Zadzwoniłem i powiedziałem w czym tkwi problem i obiecał wymienić na Nową!

Musisz wiedziec napewno

Napuchniete kondensatory

Sprawny? Zmierz napięcia.

A napicie do coolera dobrze podłaczone? Zobacz czy proc nie ma powykrzywianych nóżek itp. Obejrzyj dokładnie cały socket. Zaktulaizuj BIOS.

Złączono Posta : 23.09.2006 (Sob) 12:56

I sprawdź temperature procka jesli mówisz że nieraz sie odplaa. Potraktuj go np. Super PI 16 mega.