Problem z plyta glowna (prawd.) i skutki

Witam!

Mój problem wygląda mniej więcej tak:

Komputer zresetował się sam od siebie podczas pracy. A potem już na samym początku przy włączaniu nie chciał wykryć dysku.

Czasami mu sie udało wykryć dysk i zaczynał włączać się system ale się zawieszał. Wiec przełożyłem dysk i próbowałem zainstalować na nim winXP. Ale albo nie widział dysku (gdy chciałem sformatować) albo miał problem z kopiowaniem plików, po czym wyskakiwał niebieski ekran (instalacja zatrzymana by nie uszkodzić komputera czy coś takiego ;]). Więc pierwsze co, to sprawdziłem w pobliskim serwisie RAMy, które okazały sie dobre. Spróbowałem uruchomić komputer na starych RAMach ( 64 mb :D). Komputer chociaż 5 minut sie uruchamiał, to włączył sie za którymś razem (właśnie z niego pisze). Co jakiś czas pokazuje sie owy niebieski ekran w WINXP. Prawdopodobnie będzie to płyta główna. Jak myślicie?

A jeśli trzeba będzie zmienić płytę g. to i procek oraz pamięć…

mam: Amd Duron 1000, 512 ddr pc3200, płyta ecs k7s5a

Wiec podepnę do tego tematu takie pytanie:

Jaki procesor polecacie do 180 zł i do tego płytę tak by miała AGP.

Nie wiem tez czy warto kupić coś nowszego, tego typu jeśli chodzi o procesor:

http://allegro.pl/item222361764_najtani … v_oem.html

Czy kupić jakiegoś starszego athlona czy semproma?

sprzęt nie warty inwestycji, ile pieniążków mogłbyś przeznaczyć na nowe części??

co do problemu, jaki masz zasilacz ?? odkręć obudowę i sprawdź czy kondensatory nie są napuchnięte, wymień taśmy ide (zainstaluj program hdtune i wklej tutaj zwartość zakładki HEALTH) .

hmm i tak w gry gram okazyjnie. Milo jak jakaś gra ruszy :P. Właśnie chciałbym załatwić to jak najtańszym kosztem, jednak nie chciałbym kupować używanych części na allegro bo się to nie opłaca.

Na procesor i płytę główną mógłbym dać z osobna do 180 zł.

Zasilacz 350W Megabajt 350s atx. Co kondensatorów to nie są napuchnięte.

Ktoś coś wspominał o tym ze mogą być popsute Banki(niezbyt wiem jak to sie pisze - ze słyszenia - nie bić) na PG.

Co na temat tego Pentium D 805?

tak się nie da…

czyli razem 2x180zł ??

na śmietnik

banki pamięci a i owszem ale któryś powinien działać.

będzie do rymu: Nie opłaca się :).

reasumując sprzedaj to co masz dodaj do tych chyba 360zł to co z tego zarobisz i coś się złoży co będzie dużo wydajniejsze od tego co masz…

podaj jaką masz kartę graficzną… i przetestuj dysk twardy (co to za dysk ?? ile GB).

Wiec takiego mam wraka :smiley: :

AmD Duron 1000

Ecs k7s5a

512 DDr pc3200 (gw)

Dysk Western Digital 80gb(jeszcze na gw)

Geforce 5500 256 mb

no i ten zasilacz ;]

Jednym słowem wątpię, żeby ktoś to kupił, a jeśli to dużo nie dostanę.

Jestem w kropce :stuck_out_tongue:

A co do dysków to próbowałem na 3 dyskach i nic to nie zmieniało. Albo nie może wykryć, a jak chcę postawić nowy system to też ma problemy z uzyskaniem dostępu do dysku lub nie potrafi skopiować plików. Czasami zobaczę też niebieski ekran :D.

uszkodzony kontroler ide lub szwankujący zasilacz…

jeśli płyta sprawna to weźmiesz za ten szrot ok. 200-230zł jeśli nie to około 160zł, a za 500 zł już kupisz proceosr pamięć płytę główną (ze zintegrowaną grafą) oraz zasilacz.

Płyta główna Foxconn MCP61SM2MA-ERS2H

Procesor AMD Athlon 64 X2 3600+ Brisbane

Pamięć Ram 1 GB A-Data lub Goodram ddr2 667.

zasilacz fortron 350W.

powinieneś się zmieścić w kwocie 550zł, wydajności tej maszyny byłaby nieporównywalnie większa do tego co posiadasz aktualnie…

Widzę że raczej i tak kieszeń zaboli :stuck_out_tongue:

No nic dzięki za pomoc. Zastanowię sie i coś wybiorę.

Jeśli mogę o coś spytać to czym powinienem się kierować przy wyborze procesora ?? (nie miałem dawno kontaktu z dziedziną sprzętową :P)

aby miał dwa rdzenie i minimum 1mb (niektóre amd chyba mają tylko 512KB L2) cache l2, czyli amd x2 socket am2 lub intel core 2 duo.