Problem z plyta glowna

Witam mam taki problem od pewnego czasu jak komp dluzej jest wyl to potem nie chce zaskoczyc i dysk sie nie uruchamia, najpierw myslalam ze to wina dysku ale metoda prob i bledow okazalo sie ze dysk jest sprawny i jak komputer jest krocej wyl to wszystko dziala normalnie tylko za pierwszym razem dlugo sie zalacza i tu moje pytanie czy to moze byc wina kondensatorow na plycie glownej i czy mozna je wymienic czy lepiej oplaci sie kupic nowa plyte ?? z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!!

Moze to byc wina kondenstorów jesli sa one wypukłe i wyglądaja tak

zły kondensator

to mozna je wymienic samemu(cena jednego kondesatora od 0.70 do 2zl) lub serwis i koszt do max 50 zl (zalezy ile kondensator siadzie i o jakiej wartosci )

Może to byc wina zasialacza rowniez jaki masz zasilacz sprawdz jak trzyma on napięcia chociazby wEverest

lub jesli dysponujesz miernikiem to

Pomiar Napięcia

spotkalem sie z takim przypadkiem juz kiedys i nie pamietam co dokladnie sie stalo ale byla to wina plyty glownej lub procka nie wiem dokladnie. jaka masz aktualnie plyte?

mam plyte glowna firmy Elitegroup Computer Systems nazwa plyty to ECS K7VTA3 v3 z procesorem AMD Athlon XP, 1400 MHz (10.5 x 133) 1600+

napiecia mam takie:

Napięcie rdzenia procesora 1.74 V

+2.5 V 2.53 V

+3.3 V 2.88 V

+5 V 4.87 V

+12 V 13.18 V

VBAT baterii CMOS 3.22 V

nie zabardzo wiem czy takie moga byc odchylenie czy musi byc rowno z norma???

Mogą być przekłamania w odczycie - sprawdź miernikiem lub podłącz sprawny i mocniejszy zasilacz.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=64002

Te napiecia odchodza od normy i to Bardzo lecz sprawdzone sa w Everest i niewiem czy mozna im wiezyc ale jesli im wiezyc to jest to wina zasialacza. Pozycz od kogos zasilacz podłacz u siebie i wszystko bedzie wiadomo i nie napisalas jak tam kondesatorki ?

jesli chodzi o kondensatory to obejrzalam na plycie i 2 sa troche wypukle potem moge dac zdjecie narazie bat mi sie laduja do aparatu a moze to kondensatory na dysku nie pradza?? ale tego to sie spr raczej nie da…dzieki za pomoc i pozdrawiam