Problem z płytą główną

Witam wszystkich!

Jest juz zdesperowany. Nie wiem co robić, próbowałem już chyba prawie wszystkiego.

Mój proble polega na tym, że “nie mogę włączyć komputera”. jadnakże zasilanie jest na płycie głównej, wiec to nie jest problem z zasilaczem. Komputer się włancza ale nie mogę nic zrobić - nawet wejść do biosa. Raz mi się udało jak wyciągnełem procesor z płyty głownej i zresetowałem Cmos’a. komputer się włączył wszedłem do biosa i po chwili cały bios się mi “rozmazał” nie mogłem już nic zrobić. Potym zresetowałem komputer, właczyłem go jeszcze raz i znowu cofnełenm się do punktu wyjścia - nie mogę wejść do biosa nie mówiąc o wejścia w windws.

Na inych komputerach sprawdziłem takie części jak: Karte graficzną, ramy, procesor. nie sprawdziłem tylko dysku twardego ale jak wiadomo dysk nie jest potrzebny by wejścia w bios.

Model płyty głównej to ASUS P4C800

Co mam zrobić ?!?

Jak ktoś wie posiłbym o krótką instrukcję. Nawet mogę do kogoś zadzwonić jak ktoś wie jak to zrobić proszę napisać do mnie maila.

Prosze Pomóżcie !!

Sprawdź kondensatory na płycie czy nie są spuchnięte albo wylane.

Nie z tego co widze to żaden kondensator mi się nie wylał :frowning:

Ale może tylko są lekko spuchnięte ??

http://www.edw.com.pl/index.php?module= … =151&meid=

no to wychodzi ze zle kabelki podlaczyles do plyty, albo jest uszkodzona

  1. komp nowy? dopiero skladany czy problemy zaczely sie po jakims czasie

2 jaki procek i cala reszta?

3 masz asus boot cd? jak tak to tam masz narzedzie do sprawdzania biosa, moze sie uszkodzil to wrzuc tego z cd, ewentualnie sciagnij najnowszego i zrob update

poczytaj forum asusa moze znajdziesz rozwiazanie:

http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?SL … 1&count=46

sprawdziłem kondensatory i wszystko ok. Nie są nabrzmaiłe.

kable są pdłączone ok. Płyta 2 letnia. Procesor też dwu letni (kupowany razem z płytą. Procesor 3.06GHz HT socket 478 1Mb cache.

Radeon 256mb X1600pro pod AGPx8. Ramy 2 x Geil 512 400Mhz CL2.

co to jest ta płyta asus boot cd. Dostałem tylko płyte ze sterownikami.

no to chyba ta ze sterownikami powinna ci sie bootowac i tam bedzie opcja sprawdzenia biosu ewentualnie przywrocenia

mozliwe ze to nowy bajer asusa (w mojej nowej mam boot cd) i jak twoja plyta ma 2 lata to mozliwe ze jeszcze tego nie ma

wpgole mi sie nie urochamie i nie moge wystartowac plyty

Masz tylko 3 możliwości:

  1. zasilacz

  2. płyta

  3. procek

Najprawdopodobniej płyta. Jeśli sam nie możesz zlokalizować usterki to pozostaje ci albo sprawdzić płytę z innym prockiem u kumpla albo serwis.

Na moje zasilacz. Jak zazwyczaj bywa w takich zestawach. Podaj model, producenta i moc.

Moj zasilacz chieftec HPC-420-302-DF moc 420w.

teoretycznie nie powinien być winowajcą. Jak masz możliwośc sprawdź jeszcze napięcia miernikiem cyforowym.

Jak masz możliwośc wsadź do płyty inny procek. Jak dalej to samo inne pamięci.