Problem z płytą (nic na niej nie ma)

Kolega nagrał mi coś na plytę. Ma on Vistę i jak mi mówił nagrał on mi płytę wypalaczem Visty czy jakoś tam. Ja posiadam windows XP i nie wykrywa mi nic na tej płycie pokazuje że jest pusta ale widać że coś na niej jest gdy się na nia popatrze. Czy ktoś wie czemu nie ma nic na tej płycie?

CO jest na tej płycie ?

Może pliki są ukryte ?

Wejdź w:

START -> Panel sterowania -> Opcje folderów -> zakładka “Widok” -> zaznacz “Pokaż ukryte pliki i foldery” -> Zastosuj, Ok.

Jeżeli nic to nie zmieni, to zaznacz z powrotem “Nie pokazuj plików systemowych i ukrytych”.

Nic to nie dało. A co jeszcze dziwne to jest płyta DVD, a pokazuje mi CD. a jak dam właściwości to nie pisze ile pamięci jest wolne a ile zajęte.

System XP/Vista posiadają własne systemowe kreatory nagrywania plików na płyty, lecz są to proste kreatory i nie ma znaczenia, to że on wypalił to na Viście to już u Ciebie na XP to nie będzie chodzić. W przypadku jeśli jest to CD/DVD-RW wielokrotny zapis plików w systemie multi sesji może być nie do odczytania, dla niektórych napędów optycznych.

To może niech nagra ci to programem Nero? Albo idź do kolegi, weź załóż konto na np. chomiku, wrzuć tam pliki, zabezpieczając wcześniej folder hasłem, zaloguj się na swoim komputerze na chomiku i ściągnij pliki.

Cóż musiało być to sporo plików jeśli wypalał to na DVD. Tak więc upload takiej ilości plików trochę by zajął :wink:

Zakładając, że ma oczywiście mało plików na płycie.

lukasgures ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

dzięki wszystkim za pomoc

A u niego na Viście odczytuje te pliki?