Problem z płytą

Witam mam taki problem kupiłem płytę GA-EP31-DS3L i procesor intel Celeron e1200 i wo gule nie mogę go podkręcić za każdym razem gdy zmieniam magistrale na większa to się wo gule nie zapisuje to znaczy że 2 razy się resetuje i są oryginalne ustawienia oryginalnie mam ustawioną na 200 MHz . W czym tkwi problem

Możliwe, że za niskie napięcie procesora.

Podkręcasz w BIOSie, czy programowo, np. EasyTune firmy Gigabyte, czyli producenta tej płyty głównej?

w biosie napięcia nie powinno się zmieniać

jak podkrecac to tylko w biosie. ustawiasz szyne fsb np 230, tylko musisz zablokowac pci i pamieci (jesli chcesz tylko podkrecic procka) sprawdzasz czy idzie, ewentualnie podkrecasz dalej. jak system robis sie niestabilny to podnosisz napiecie na procku. ale uwazaj zeby nie przecholowac. kontroluj temperature.

o co ci chodzi zęby zablokowac pci i pamięci

w chwili obecnej masz na pewno ustawione wszystko na auto. wraz ze wzrostem fsb zmienia sie szyna pci oraz wzieksza sie szybkosc pamieci np. z 800 na 900. musisz o tym pamietac gdyz w pewnym momencie komp zacznie wariowac. w biosie powinno byc dram frequency i tam musisz ustawic na czestotliwosc pamieci np 800. w pci clok synchronization mode musisz ustawic na 33,33, na pci ekspres ustaw na 100. moze pokrecilem nazwy ale tak sie nazywaja w plytach asusa

zmieniłem i poszedł w górę proc a jest to bezpieczne ustawiłem a 3.33 bo 33.33 nie mam

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.