Problem z płytami DVD DL. Jak nagrywać

Dzisiaj postanowiłem sobie zrobić kopię zapasową gry Need for Speer ProStreet. Od razu mówię, że oryginał abym nie był postrzegany jako pirat. Brat kupił grę w Hiszpanii i niestety jest mocno zarysowana, więc wolę dmuchać na zimne. No, więc tak. Włożyłem płytkę, gra się nagrała. Wkładam do napędu …- płyta startuje. Zamykam okno powitalne, wchodzę na Mój komputer i system się zawiesza. Nagrywam druga płytkę to samo. Zmieniam napęd na inny, nagrywam to samo. Nie wiem, co jest grane. Za każdym razem, gdy chcę otworzyć zawartość płytki ręcznie Windows zamiera i konieczny jest reset. Nie rozumiem, co jest nie tak.

Moje nagrywarki DVD to:

LTE-ON DVDRW SHW-160P6S

Oraz

LG HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H30N

System Windows XP Professional SP2 z najnowszymi aktualizacjami

Nie wiem jak mam zrobić tą cholerną kopię. Może można podzielić pliki gry na DVD1 i DVD2? Jak tak to, jakim programem? Ale jednak wolałbym to zrobić na jednej płycie.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Spróbuj zrobić jej obraz w np: Nero i potem ten obraz nagrać.

PS. Jak chcesz robić kopie zapasowe to właśnie przez obrazy lub kopia z płyty na płyte, bo jak inaczej zrobisz to będzie się pluł, żeby włożyć oryginalną płytke z grą.

W programie Alcohol120 masz taką funkcje.

Najpierw zrób kopie na dysku alcoholem 120% a potem nagrywaj, na najmniejszej prędkości :slight_smile:

Czyli najpierw robię obraz (plik ISO) a następnie nagrywam? Tak? Mogłem się od razu poradzić a tak to 18 zł w kosz. :evil:

Tak. Robisz obraz np: ISO i potem ten obraz nagrywasz.

Dzięki jutro będę próbował dalej, bo niestety nie posiadam więcej płyt. Teraz jeszcze jedno pytanko. Jakiej firmy kupować płyty DL? Gość w sklepie poleciał firmę, INTENSO twierdząc, że są bardzo dobre. Dobre są :?: :smiley: