Problem z pobieranie plików niezależnie od przeglądarki

Witam. Na wstępie powiem, że mam Windowsa XP Professional, którego dzisiaj(17.04) przeinstalowałem. Zacznę jednak od początku.

Jakiś czas temu miałem problem, który opisałem w tym poście. Niestety skończyło się na tym, że musiałem jeszcze raz instalować Windowsa.

W sobotę(16.04) zainstalowałem mojego XPka, wszystkie aktualizacje systemowe i gdy chciałem pobrać, ze strony producenta, oprogramowanie do skanera i drukarki to nie mogłem go ściągnąć. W związku z tym, że nic jeszcze na nim nie miałem(żadnych plików, poza systemowymi) to nie żal mi było go jeszcze raz dzisiaj(17.04) przeinstalować.

Otóż tym razem po zainstalowaniu Windowsa pobrałem oprogramowanie, którego wcześniej nie mogłem tj. oprogramowanie do obsługi skanera i do drukarki. Wszystko było OK, skaner skanował, drukarka drukowała. Następnie zacząłem instalować aktualizacje systemowe. Po zainstalowaniu aktualizacji przypomniałem sobie o jeszcze jednej łatce do mojego skanera. Zrobiłem mniej więcej coś takiego: #-o :smiley: . Łatka ta jest tutaj. Podjąłem próbę ściągnięcia tej łatki i, tak jak wczoraj, nie mogłem pobrać tego pliku. Próbowałem pobierać inne pliki i część z nich mogę ściągać, a części nie. Mam też w domu laptopa, na którym wszystko ogę pobierać, tak więc myślę, że na 90% jest to wina tych aktualizacji. Co mam robić, żebym mógł pobierać wszystkie pliki? Wie ktoś może która to jest konkretnie aktualizacja(jeśli to jest rzeczywiście ich [aktualizacji] wina)?

W moim przypadku po przejściu na XP z Visty, zainstalowanie aktualizacji związanych z .NET Framework 4.0 blokowało pracę sterowników karty bezprzewodowej, po deinstalacji tych aktualizacji, do dziś (tj. od pół roku), nie mam problemów z WiFi.

OK, doszedłem do wniosku, że to jest sprawa antywirusa(przepraszam, że wcześniej o nim nie napisałem). Mam program F-Secure. Jestem w 100% przekonany, że to jest on, bo jak go wyłączyłem, to mogłem pobierać pliki. Wie ktoś może co należy zrobić, aby program działał i żebym mógł pobierać pliki z Internetu?