Problem z pobieraniem i zapisywaniem plików

(Profesorek9) #1

Witam. Problem może i banalny może się wydawać, ale taki nie jest. Chcę pobrać np., Microsoft Visual C++ 2010, czy to z mojego chomika,

czy strony Microsoft, pokazuje mi, że nie mam wystarczających uprawnień :evil: Jak mogę nie mieć wystarczających uprawnień, skoro ja jestem administratorem tego komputera,

i poza mną nikt nie mieszka w mieszkaniu, i nikt nie użytkuje komputera. A jest mi potrzebna właśnie starsza wersja, bo w Splinter Cell Double Agent wywala błąd z wyżej wymienionym programem,

rocznik 2012, i potrzebna mi starsza wersja.

Próbowałem też zapisać na innej partycji, ale też wyskakuje błąd, że nie mam wystarczających uprawnień. Obawiam się, że formatowanie nic nie da, a potem wgrywać Steam - a, i kilka gierek,

to mi się nie chce za bardzo. Steam - owych ze 12 nie będzie mi się chciało wgrywać po formacie, a mam jeszcze nie Steam - owe. Pomóżcie, bo już mnie to wnerwia, a to się dzieje od paru dni.

(errata72) #2

Jeśli to nie jest Expres tylko comercial to trzeba go bezpłatnie zarejestrować chyba po 1/2 roku. Microsoft sam się upomina o rejestrację.Poza tym SP1i

Net Framework 4.Bez tego chyba nie da rady.

(Iamthebirchtree) #3

? ? ?

Odnośnie problemu, zapytam, bo nie napisałeś.

Problem występuje tylko i wyłącznie z tym jednym plikiem, czy powtarza się odnośnie innych pobrań.

Tylko jedna przeglądarka, czy inne przeglądarki.

Nie masz uruchomionego dodatkowego konta administratora, a Twoje nie jest czasem przełączone w tryb ograniczony?

Fakt, że jeden użytkownik na komputerze nie oznacza, że nie da się mu “przyciąć” uprawnień.

(Profesorek9) #4

Jeszcze parę dni temu tego nie było, i to nie tylko dotyczy w/w programu. Pokazuje mi, żebym zapisał w innym miejscu,

ale mimo próby zapisania w innym miejscu, problem się powtarza. Jak można Administratorowi przyciąć prawa, jak sam mieszkam

w mieszkaniu, i loguję się na hasło. Jak wcześniej wspomniałem jestem administratorem, a nie użytkownikiem.

Jaka rejestracja, o czym Ty gadasz człowieku. Wgrany jest oryginalny Windows 7, i zarejestrowany, a Ty mi mówisz o rejestracji,

i wgrywaniu czegoś. Mniej więcej, co tydzień pobierają się tylko ważne aktualizacje, bo tak ustawiłem w Windows.

Jeżeli nie znajdzie się rozwiązanie, to najwyżej format zrobię, i wgram na nowo gierki.

Dodane 07.05.2013 (Wt) 21:53

Poza tym, Windows był kupowany oryginalny, jak osobny system, i mam płytę z certyfikatem, oryginalny cd key - em,

więc nie rób/róbcie ze mnie noob - a w temacie komputerów. To, że nie wiem, jak rozwiązać dany problem, nie czyni ze mnie

żółtodzioba.

(Iamthebirchtree) #5

Nikt nie robi z Ciebie żółtodzioba.

Kolega powyżej chyba naprawdę coś pomieszał, bo jego odpowiedź zaskoczyła mnie również :smiley:

Spróbuj zatem utworzyć nowe konto. Nadaj mu także dostęp administratorski.

Sprawdź, czy problem nadal występuje.

Możliwe, że Twój profil w systemie jest uszkodzony. Zdarza się.

(Profesorek9) #6

Witam. Na początku chciałbym przeprosić, jeśli ktoś odebrał moje słowa za atak na swoją osobę.

Miałeś rację TheBirchTree :smiley: , stworzyłem nowe konto, dałem Administratora, i bez problemu ściągnąłem Microsoft Visual C++ 2010 64 bit,

z mojego chomika. Dziękuję za pomoc. - Widać będzie czekał mnie chyba format, bo przelogować się za każdym razem, żeby pobrać plik, to nie ma sensu.

• Jeśli zrobię format, to skasuje się profil podstawowy Administratora, i zniknie problem z brakiem możliwości pobierania plików, bo będzie stworzone konto na nowo.

Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Przy okazji się zapytam. Mam również laptopa, na razie leży mało używany, a chciałbym czasami ściągnąć jakiś film,

albo Steam zainstalować, lub jakieś gierki, i pograć ze znajomymi przez internet Asus X53B, nie widzę, żeby miał wbudowane WiFi, ani przynajmniej napisane, że coś takiego posiada.

Wiem, że muszę kupić router, domyślam się, że jakąś antenkę wpinaną na USB też ? Dobrze się domyślam ? Czy jeśli to zrobię, to muszę informować mojego operatora,

którym jest Vectra, czy to po prostu od razu będzie sygnał przesyłany ?? Będę wdzięczny za odpowiedź.

(errata72) #7

Nie miałem na myśli wątpienie w legalność twojego systemu .Wzorowałem się na swoim przypadku

Dokładnie 30-10-2011 roku pobrałem VisualC++2010 dołączając go do już posiadanego 2008.

Po przeszło 2 miesiącach wyskoczyło okienko Microsoftu z prośbą o darmową rejestrację podczas której należało podać emaila na który przyszedł klucz do aktywacji programu.

Dodam jeszcze że pobierane było wszystko z witryny Microsoft.

(Profesorek9) #8

Wczoraj późniejszym popołudniem, wgrałem Microsoft Visual C++ 2008, 2010 32 bit. Zostawiłem również 2012 64 bit.

Myślałem, że problem zniknie, ale nie zniknął. Niezależnie, czy próbuję zrobić nowy zapis, czy gra robi autozapis,

stan zapisu dochodzi do mniej więcej jednej czwartej, i słyszę, jak błąd wywala. Jak w zeszłym roku tak miałem, to wystarczyło odinstalować MVC++ 2008, i zainstalować MVC++ 2010…

Rzecz się działa w Szanghaju na zewnątrz hotelu. Doszedłem do pewnego momentu, i wywalało mnie. Jeszcze specjalnie pousuwałem save - y z wcześniejszych zapisów, bo myślałem, że mnogość stanów zapisu powoduje wywalanie błędu. Okazuje się jednak, że nie.

W Afryce jeszcze nie było problemów, dopiero w JBA, w części czwartej błędy zaczęły wyskakiwać. Jak poprzednio przechodziłem tą grę,

takich problemów nie miałem, oprócz wyżej wymienionego. Poza tym, żadne , żądania " o rejestrację czegokolwiek nie wyskakują.

(errata72) #9

Może się pomyliłeś instalując wersję 32-bit na systemie 64-bit?

(Profesorek9) #10

Wątpię, czy to to, bo w zeszłym roku działał MVC++ 2010 32 bity, na systemie 64 bity i wszystko śmigało. Gra jest robiona na 32 bity, więc powinien ( według mnie ) obsługiwać go MVC++ na 32 bity.

Mam też zainstalowany MVC++ 2012 na 64 bity, i też błąd wywala. Spróbuję jeszcze odinstalować MVC++ 2008 i 2012. Może jakiś konflikt jest.

Dzisiaj już nie mam czasu, ale jutro ściągnę MVC++ 2010 na 64 bity, ale wątpię, czy to coś pomoże.

Spróbuję też przeinstalować gierkę, ale najpierw będę musiał sejwy ( nie chce mi się z angielskiego pisać ) znaleźć, żeby nie zaiwaniać przez całą grę :smiley: