Problem z pobieraniem plików z internetu

Witam!

Jaka może być przyczyna spadu prędkości pobierania plików z internetu?

Mam zbiorowe łącze radiowe, o prędkości 128 kb/s. Zazwyczaj pliki ściągały się z prędkością ok. 30 kb/s. Obecnie transfer podczas pobierania waha się od 0-5 kb/s. (pobieram za pomocą flashGet- poprzez przeglądarkę jest to praktycznie niemożliwe, bo transfer, co chwile się zrywa). Czy jest to normalny stan rzeczy? Czy ktoś z mojej sieci LAN może mi kraść transfer? Czy osoba, u której stoi serwer, do którego podłączone są komputery może mi ograniczyć transfer czy taką rzecz może zrobić tylko administrator mojej sieci?

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawia

Ja na twoim miejscu najpierw popytał się tych na górze :smiley: Czyli admina: o co chodzi. Może on zna przyczyne.

Jak najbardziej. Jeśli tylko potrafi to nie widzę przeciwskazań.

Może to być spowodowane np. tym iż któraś z osób w sieci zaczęła nagminnie coś ściągać i zabiera tym samym prędkość dla Ciebie (jeśli wcześniej nie była przydzielona odpowiednia prędkość dla każdego komputera).

Może to być również wina szkodników więc przeskanuj system.

Może antenka się przestawiła?

Jeśli nic się nie polepszy to skontaktuj się z administratorem.

“szkodniki” można raczej wykluczyć ponieważ zrobiłam format wszystkich dysków i przeinstalowałam system, a problem nie ustapił.

kup sobie neta z bezposrednim połączeniem . i niemartw sie o nagle spadające transfery.

ja stawiam na administratora od ktorego neistety jestes uzależniony ;/