Problem z pobieraniem z dysku sieciowego

Hej. Mam dysk sieciowy welland 747ans podłączony do routera. w routerze przekierowałem port 21 na ten dysk. kumpel loguje się na ten serwer ze swojego domu i przy próbie ściągnięcia czegoś zrywa połączenie. inne osoby też maja ten sam problem z pobraniem plików z mojego serwera. jaka może być tego przyczyna?

Sprawdź logi routera czy nie blokuje jakichś portów, FTP nawiązuje połączenie przez port 21 ale po połączeniu korzysta jeszcze z innych, które mogą być blokowane. W jakim trybie działa serwer? Pasywnym czy aktywnym?

Pozdrawiam!

Port 21 jest portem sterującym. Dane są przesyłane po porcie 20. Do prawidłowej pracy potrzebne są oba porty.

Jeżeli klienci łączą się z serwerem w trybie pasywnym, to oni nawiązują połączenie kolejno na porcie 21, a następnie 20 dla danych.

Przekierowanie portu 20 w tej sytuacji powinno rozwiązać problem.

nie pomogło

Dodane 15.02.2011 (Wt) 18:05

w logach nic nie ma, uploadowanie działa

w routerze mam:

log level: debugging

display level: error

Dodane 15.02.2011 (Wt) 18:17

porty.PNG

Rozumiem, że logując się na FTP spoza sieci lokalnej można uploadować pliki na serwer, ale przy próbie pobierania połączenie zostaje zrywane?

Spróbuj jeszcze jednej rzeczy. Jeżeli Twój router obsługuje DMZ, przypisz do niej adres IP FTP i zobacz, czy w takiej konfiguracji serwer będzie pracował prawidłowo.

dobrze rozumujesz, jednakże w DMZ już jest adres ip dysku sieciowego wpisany…

z supportu napisali ze nie są wstanie mi pomóc :frowning:

Jeżeli urządzenie będąc w DMZ nadal ma ten sam problem, nie jest to najprawdopodobniej wina routera (jeżeli znajdziesz chwilę, możesz nawet spróbować na czas testu podłączyć urządzenie bezpośrednio do sieci publicznej i podjąć próbę pobrania jakiegoś pliku).

Jak wygląda sprawa ACLek w Twoim urządzeniu NAS? Bardzo możliwe, że to wina ustawień.

A swoją drogą, z sieci lokalnej można pobierać pliki z dysku?