Problem z pobraniem i z serwerem na debianie

(system) #1

Poda mi ktoś konkretny link do pobrania polskiego Debiana i jak postawić na nim serwer ? ?

(Soren) #2

www.debian.org "Jak zdobyć debiana"

Nic dodać nic ująć... :expressionless:

Zainstaluj ubuntu i ciesz się compizem

(system) #3

Mógłbyś jaśniej ?

(Soren) #4

Debiana możesz pobrać ze strony www.debian.org, Nawet zakładkę "Jak zdobyć debiana" podałem. Problemu już mieć nie powinieneś.

Co do pytania:

To nie mam nic do dodania do tego co powyżej napisałem.

Nie wiesz skąd ściągnąć debiana, a chcesz postawić na nim serwer nie precyzując do czego ma on służyć.

Staram się być tolerancyjny i obiektywny od jakiegoś czasu dlatego najpierw polecam zapoznać się z tekstami na stronie:

http://newbie.linux.pl/?id=article

oraz zapoznać się na początek z ubuntu i pobawić compizem.

Pozdrawiam

(Kaka') #5

adrian217 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

(system) #6

Mam zamiar postawić serwer pod forum aby inni oprócz mnie mieli dostęp do forum serwer ma się opierać o mój komputer słyszałem że do czegoś takiego najlepszy jest debian

(Soren) #7

Chcesz mojej szczerej rady od serca??

Znajdź sobie darmowy hosting i prosty w instalacji skrypt forum.

Bez obrazy ale pojęcia o linuksie nie masz żadnego, nie wiesz nawet czego ci dokładnie potrzeba stąd wniosek - nie poradzisz sobie.

(system) #8

Plichu po poprostu nigdy nie miałem Debiana co do ubuntu to nie mam problemu . Dobra sam doszedłem jak mogę postawić serwer pod linuxem sam nie masz pojęcia żadnego temat do zamknięcia.

(Julek94) #9

:o

Chłopie, nie potrafiłeś wpisać w google Debian a zarzucasz koledze Plichu brak wiedzy?

Od Debiana będzie dla Ciebie lepsza ta strona....

(Soren) #10

Może nie rzucajmy linkami do dziecineo ale fakt faktem pytałeś skąd ściągnąć "polskiego debiana", nie wiedziałeś nawet że potrzebny ci serwer www+php+ np. mysql to o czym my rozmawiamy. Stawiam piwo że polegniesz na konfiguracji przykładowo apache, o reszcie nie wspominając i warto zauważyć że o administracji takiego serwera nawet nie wspominam.

Ps. żeby strona była dostępna non-stop twój komputer musiałby chodzić 24/h 7dni w tygodniu co w połączeniu ze sporym zwolnieniem łącza da efekt taki że znudzi ci sie zabawa po kilku godzinach.

Ale powodzenia.

(system) #11

Wiem że potrzebny mi serwer z php + mysql bez tego forum nie ruszy i to że komputer musi chodzić 24/7 to też wiem moje łącze to 10 mb/s więc problemu nie mam a co do tej strony dla dzieci neo zapraszam julek

Jako że autor tematu otrzymał odpowiedź, a teraz robi się tutaj niezłe OTowisko, temat zamykam.