Problem z pocztą na VISTA

mam zainstalowany program VISTA i chciaęłm korzystać z poczty, która jest na VISTA. Założyłem konta -wpisałem jak należy pop3 i smtp itak dalej. Przy włączaniu poczty mogę odbierać pocztę jakrównież w trakcie. Jednak po napisaniu nowej wiadomości - wysłąny list zalega w folderze Skrzynki nadawczej. A klawisz “wyślij/odbierz” nie działa i nie pokazuje ststusu wysyłania i odbierania.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

Adam

Sprawdź opcję Serwer wymaga uwierzytelniania w konfiguracji konta pocztowego.

Dzięki za radę, ale z tego co wiem to mam to zaznaczone.

Mam podłoączony internet poprze iplus a pocztę e-mail na wp.pl i może muszę podać serwer pocztowy iplusa a nie pop3.wp.pl i smtp.wp.pl

Hmm…mialem taki sam problem gdy chcialem sprawdzic poczte w Outlook-u łączac sie z internetem z zawrotną predkoscią jaką daje modem.Wszystko mialem dobrze skonfigurowane bo wczesniej uzywalem bedąc w LAN-ie.Co sie okazalo.Outlook domyslnie w zakladce Ustawienia–>Połączenia(czy jakos tak)mial ustawione łączenie sie z netem przy pomocy sieci LAN.Wystarczylo ze zmienilem mu na “połącz sie z internetem przy użyciu modemu”(w Twoim przypadku modem iPlusa) i wszystko smigało cacy.

Co do serwerów pop3 i smtp to uzywaj tych na wp.pl bo to u nich masz konto.

zrobiłem jak wyżej i dalej nic, może powinienem odinstalować ten program i włożyć płytkę z Vistą, aby zainstalowac od nowa?