Problem z pocztą

Witam,

Mam problem z pocztą pojawia mi się komunikat:

Nie można wysłać wiadomości. Ustawienia uwierzytelniania mogą być niepoprawne dla serwera poczty wychodzącej [sMTP]. Aby uzyskać pomoc przy rozwiązaniu tego problemu, przejdź do Pomocy, poszukaj tematu „Rozwiązywanie problemów z programem Poczta systemu Windows” i przeczytaj sekcję „Mam problemy z wysłaniem wiadomości e-mail”. Jeśli potrzebujesz pomocy przy określeniu odpowiednich ustawień serwera, skontaktuj się z dostawcą usługi e-mail.

Odrzucony adres e-mail to: helena1g@wp.pl. Temat ‘0brazek’, Konto: ‘POP3.wp.pl’, Serwer: ‘SMTP.wp.pl’, Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: ‘550 “helena1g@wp.pl”: Podane konto nie istnieje / No mailbox here by that name (#5.1.1)’, Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 550, Numer błędu: 0x800CCC79

Program działa, ale jak wyłączyć pojawianie się tego komunikatu?

Wp.pl - serwer SMTP (ten od wysyłania) używa takich ustawień port: 995, zabezpieczenie: SSL. Komunikat który podałeś wyraźnie na to wskazuje. Co do tego tekstu “podana skrzynka o tej nazwie nie istnieje” - może to być kwestia tego czy nazwę użytkownika podałeś samą “helena1g”, czy razem z domeną “@wp.pl”. U mnie jest tylko “helena1g”.

Jakich ustawień?

Dodane 20.08.2009 (Cz) 17:38

Chodzi mi tylko o usunięcie tego komunikatu. Program pocztowy chodzi sprawnie, ale pojawiajacy komunikat jest dosyć irytujący.

Dodane 20.08.2009 (Cz) 17:38

Chodzi mi tylko o usunięcie tego komunikatu. Program pocztowy chodzi sprawnie, ale pojawiajacy komunikat jest dosyć irytujący.

Właśnie ten komunikat jest potwierdzeniem sprawności programu pocztowego.

Przyczyną jego pojawiania się są wadliwe usytawienia

właściwości konta - skoryguj je, a komunikatu nie będzie

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q … f04f9fdac3

http://poczta.wp.pl/pub_pomoc_wp.html

Tak jak p/w inni piszą ale nie raz nic nie pomagało ponieważ wiadomości na wp.pl są ,generowane" automatycznie.

Przeniosłem się na Onet.pl i takie komunikaty mam teraz b. rzadko - jedynie podczas problemów z internetem lub podczas zmian/prac na Onecie :slight_smile: