Problem z podkręcanie platformy C2D E6420

Witam!

Otóż zwracam się z takim problemem . Niedawno złożyłem taki sprzęt :

Intel Core 2 Duo E6420 2,13GHz L2 4MB

Cooler - CoolerMaster (odpowiednik Freezer 7 Pro)

Foxconn P9657AA-8EKRS2H

OCZ 2x1GB DDR2 Special Ops 5-5-5-15 800MHz

POV GeForce 9800GTX+ 512MB

Modecom Premium 400W

Miałem problem z odpaleniem tego, przy próbie odpalenia instalacji systemu operacyjnego wyskakiwał BSOD. Poradziłem sobie z tym. Okazało się, że jak wiadomo OCZ-e lubią wysokie napięcia i pomogło ustawienie napięcia pamięci z default 1,8V na przynajmniej 1,9V. Teraz śmigają normalnie.

Teraźniejszy problem wygląda tak. Proc aż się prosi żeby go podkręcić a że już przed zakupem C2D wiedziałem , że bedę krecić zabrałem się za to zwłaszcza posiadając odpowiednie chłodzenie na nim. Standardowa szyna tego proca to 266MHz a mnożnik 8x. Postanowiłem spróbować od podniesienia szyny FSB do 280MHz. Wszystko ładnie, pięknie jednak komputer po restarcie nie chce wstać. Po resecie słychać pisk . Jednak po przymusowym wyłączeniu i włączeniu komputer wstaje. Ale później to już ruletka. Przy przestawieniu szyny do 300MHz , komp wogóle nie wstaję i pomaga tylko reset biosu zworką. Najciekawszy objaw jest taki , że po przywróceniu standardowych ustawień 266MHz , komp nie wstaje , jednak po jednym restarcie już działa normalnie. Ustawiłem timingi sztywno. Powyłączałem wszystkie tryby oszczędności typu EIST czy C1E . Skonczyły się mi pomysły co może być przyczyną. Proszę o pomoc i wszelkie sugestie które mogą rozwiązać problem. Pozdrawiam

Zasilacz słaby.

Stawiam że to jego wina :wink:

Zasilacz nowy , musi starczyć , jak taki sprzęt w stresie bierze max 300W

najlepiej jakbyś kupił jakiś markowy zasilacz 450, pewnie zasilacz byl razem z obudową… najlepiej postawić na dobrą 500 i potem śmiało możesz sobie wstawić jakieś katody/neonki itp

Nie moc lecz marka zasilacza się liczy.

Od tego zasilacza o niebo lepszy byłby BeQuiet Blackline lub PurePower 350 wat.

Z tanich dobrych zasilaczy polecam:

Delta, Fotron, Amacrox, Modecom MC

Z droższych:

BeQuiet, OCZ, Corsair, Modecom Volcano, Chieftec(oprócz serii GPS bo to budżetówka i ma problemy z napięciami)

Ja bym jeszcze spróbował podnieść napięcia na ramach… 1.9v to trochę mało nawet jak na ustawienia standardowe… moje gorsze chodzą na 2.1v w tej chwili a na 1.9 - 2.0 nie chciały działać zbyt dobrze a z tego co czytałem te ocz-ki mają gwarancję do 2.2v ;]

A procesor do podkręcania masz bardzo dobry ;] sam mam trochę starszego e6300 i bez podnoszenia napięć doszedłem z 1,8ghz do 2,5ghz a działa stabilnie nawet na niższym napięciu niż standardowe ;]

Co do zasilacza nie jest najciekawszy ale nie powinna być to jego wina najlepiej podłącz miernik i podczas podkręcania badaj napięcia ;]

Chciałem kupić OCZ Fatal1ty 400W jednak nie idzie dostać już tych zasilaczy, a jeśli się znajdzie to chcą za niego fortunę. Wiem, jak to śmiga bo kumpel ma i jest super zadowolny. Mówi bajka. Zasilacz nie był do obudowy, obudowę owszem mam nową Iboxa bez zasilacza. Miałem z poprzedniego kompa TakeMe 350W ale to nawet nie miało zamiaru ciągnąć tego. Więc potrzebowałem na szybko zasilacz i trafiło się to. To nie jest już epoka feela, bo zaprzyjaźniony sklep sprzedaje to od długiego czasu i nie mają z nimi żadnych problemów.

@neo10

w tej chwili chodzą na 2.05V , zgadza się mają gwarancję do 2.2V . Wiem, że procesor jest bardzo dobry to miał iść do OC. W końcu to C2D. Ja będę zadowolony jak uzyskam 3.0GHz , co powinno pójść bez problemu z tym chłodzeniem (narazie myślę, że jest to problem innej natury) bo te modele w trafnych egzemplarzach chodziły na 3,6GHz .

Nie wiem dlaczego dopiero wczoraj jak grałem w GTA IV a później NFS SHIFT komputer się zrestartował. Schowałem go w biurko ale raczej się chyba nie przegrzewał bo temp. nie były większe po włączeniu niż 50*C .

Jeżeli chcesz tani dobry zasilacz to kup jakiegoś amacrox warriora 450 wat.

Ew. BeQuiet blackline 350 wat tanio na allegro chodzi.

Witam.

Z C2D E6420 powinieneś trochę więcej wycisnąć. Chyba że GF9800GTX ciągnie tyle mocy, ale wątpie w to.

U mnie śmiga na 3,2 GHz przy standardowym chłodzeniu.

C2D E6420 2,13 @ 3,2GHz

MSI P35 Neo Combo

Kingston DDR2 2x1GB 667 @ 800+ Revoltec RAM Cooler(miedź)+ OCZ XTC Memory Cooler

Zotac GF 8800GT 512 @ 700/1700/2000

Modecom FEEL III 350 wat.