Problem z podkręcaniem proca

Witam!

Chciałem sobie podkręcić moj procesor, podkręciłem do 11 x 222 (oryginalne jest 11 x 200) i więcej nie chce iść bo po restarcie wyskakuje komunikat:

"Warning! !!

i ustawienia wracają do oryginalnych, czego to wina?

Czy osiągnąłem kres możliwości procka, czy może napięcie za małe? Bo temperatury ok były.

PS podkręcam w biosie. i właśnie po zapisaniu i wyjściu z biosa monitor gaśnie i koniec, pozostaje restart i właśnie po restarcie ten komunikat wyskakuje. :frowning:

Spróbuj osiągnąć to taktowanie na innym mnożniku np. 10*244. Jeśli po podniesieniu napięcia dalej będzie ten komunikat lub wogóle się nie właczy to znaczy że więcej nie wyciśniesz

A w ogóle tak się da? u mnie opcja mnożniku jest w biosie na szaro i niemoge zmienić.

Daj większe napięcia.

Sprawdź na innym zasilaczu

Przy obencnym zasilaczu troche mam cykora że siądzie wkońcu to MODECOM FEEL2 :stuck_out_tongue:

Problem w tym że niemoge bo niemam.

Złączono Posta : 09.05.2007 (Sro) 21:10

PS zapomniałem dodać że w biosie mam zablokowaną opcje napięcia. Odblokowana jest tylko opcja mnożnika aby zmienić z 200 na 215 itp. i 2 opcje z włączeniem i wyłączeniem jedna to automatyczne podkręcanie ale to mało podkręca i 2 to jakać cool quiet czy coś takiego. Jest jeszcze opcja aby wejść do ustawiania mnożnika i tam wybieram sobie 11 x 2200 13x 2600 itp.

I jest tam też napięcie ale tam moge praktycznie tylko zniżać bo max co tam jest to 1.450 a procek mój w oryginale pobiera 1.384 więc dużo nie zyskam. Kiedy już zmienie napięcie w tym “innym” menu i zapisze restart to działa, ale podnosi się tylko napięcie ta 1 opcja z ustawianiem 13 x 2600 się resetuje i niezapisuje.