Problem z podkręcaniem

Nominalnie procesor AMD Athlon64 3000+ Vanice ma FSB 200MHz i mnożnik 9x, gdy podkręcam FSB na 245MHz to komputer się iwiesz, pojawiają się bluscreeny, raz musiałem z restartowa bios. Dzieje się tak nawet wtedy gdy zwiekszam napięcie. Aktualnie mam na FSB 222MHX i wszystko dobrze.

Dlaczego tak się dzieje przy FSB245MHz?

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64

Może pamięci nie wyrabiają ustaw je niżej

Na procku czy Ramie , na procku za dużo nie podnoś :slight_smile:

Jak?

Podniosłem tulko z 1.5V do 1.525V-1.55V

Na AGP i PCI jest blokada,więc zostaje pamięć.

Może jest dzielnik FSB CPU/FSB pamięci lub można ręcznie ustawić FSB pamięci na 200(400) to tak ustaw.

Poczytaj instrukcję do płyty w biosie masz opcje SoftMenu i tu próbuj OC.

Niby chcesz podkręcać a niewiesz jak to zrobić :? niewiem gdzie akurat jest to u Ciebie w Biose

Może być np zakładka DRAM CONFIGURATION>>Max MEMCLOCK

Instruckja od płyty wszystko Ci powie

Jest to Abit qGuru Clock. Mam zmiejszyc taktowanie pamięcie DDRAM

Tak możesz zmniejszyć i zobaczysz czy coś pomoże np dać na 333, lub dać na 400(200) pewnie tak masz teraz tylko podnieść im napięcie, ewentualnie jeszcze Timingi>>

Jak masz na kościach Samsunga UCCC i TCC4 to 250mhz 3-4-4-8 powinny iść, ale więcej nie oczekuj :frowning:

Dzielnika dla pamięci też nie ma - jedyne wyjście ustawić dla pamięci 333 lub 266 i zobacz jeszcze jak ustawia CL jak da radę daj na 2.5 i ewentualnie podnieść im napięcie.

Wgraj najnowszy bios.

mam CL 2.5

Nie zmiejszy się prędkoś ramu jak z niże z 400 na 333

Jak będziesz podkręcał CPU automatycznie pójdzie i pamięć do góry z 166(333) na wyżej.

Jak zmniejszysz FSB pamięci na 333 bios może automatycznie zmniejszyć CL na 2 sprawdź,spróbuj i na 2 i na 2.5.

Po pierwsze to już wspomniane pamięci, a po drugie zegar HTT! Nie może on przekraczać 1000 MHz (wzór na jego oblczanie: [mnożnik HTT]*[prędkość FSB].

Dlaczego?

Bo taka jest specyfikacja. Nie mnie o to pytaj. Większe HTT można ustawiać dopiero w wyższych wersjach szyny Hyper-Transprt.