Problem z podkręceniem amd athlon x2 5600+

Witam.

Więc tak jak w temacie mam problem z podkręceniem procka^^ otóż gdy zmienię FSB z 200 do 210 jest nawet dobrze, ale gdy idę do 216 już jest gorzej bo muszę zresetować ustawienia inaczej komp nie ruszy. Więc zwiększyłem napięcie tzn. HT-link? o tą najmniejszą wartoś zapisuje i dalej to samo :expressionless: czytałem, że trzeba zmniejszyć/zwiększyć taktowanie pamięci a posiadam goodramy chyba :stuck_out_tongue_winking_eye: 2gb.

Jeśli to ważne mam mobo: Gigabyte GA-M52L-S3

Jakiś czas temu pewna osoba powiedziała, żeby wcisnąć jakiś klawisz F… bo dzięki niemu ukarzą się zaawansowane opcje w biosie. Czytałem poradniki i nici może jest dobry poradnik tylko do tego proca lub czy ktoś mi wytłumaczy to w najprostszy sposób. Mój zasilacz to chieftec 450 wat.

Koleś żeby podkręcać trzeba umieć a nie tylko poczytać poradniki…

Po primo: trzeba wyczaić czy masz kompletnie odblokowane mnożniki(raczej nie bo sie zawiesza)

później trzeba sprawdzić czy i o ile dany procek mozna podkręcić(na stronce producenta powinny być tabele)

PO PIRMO ULTIMO! !!

jak będziesz zwiększał napięcie(to akurat nie pomaga) to upieczesz baterie bios-u i nic juz nie będziesz mógł podkręcać

i wywali wszystkie chipy wrażliwe na wysokie skoki napięcia…

Jak widzisz moc twego procka (jak i ram -u oraz płyty głównej) to wspomniane 210 może ~212max.

Do takiego standardowego kręcenia starczy, ale jak chcesz więcej to zwróć się do fachowca

…na płytach Gigabyte kombinacja CTRL+F1 odkrywa dodatkowe zakładki w BIOSie.

Co do OC - poczytaj np. viewtopic.php?f=19&t=303693

Powinno Ci pomóc. Jeśli czegoś nie wiesz pytaj - w wolnej chwili pomogę…