Problem z podkręceniem P4 2.4GHz

Witam :slight_smile:

Mam problem z podkręceniem procka P4 2.4GHz, a problem polega na tym ze po podkręceniu procka na nie całe 2.5GHz nie widzi mi juz dysku(Seagate 160Gb S-ATA) w biosie, a co za tym idzie komp się nie włącza. Ostatnio zmieniłem chłodzenie na procku ze standartowego na PENTAGRAM’a Freezone’a NXC-80Cu, na Northbridge’u zamontowałem radiator REVOLTECA Freezer’a, a na grafice ARCTIC COOLING VGA SILENCER rev. 3. Po tych modyfikacjach zaczęły się dziać takie żeczy, wydaje mi się ze to przecież nie ma zadnego znaczenia? już siwieje od tego!! Poradźcie coś! ](*,)

Musisz spróbować w biosie zablokować jak da radę szynę PCI na 33 MHz, lub tak ustawić dzielnik aby PCI miało zawsze 33 MHz.

Widać dysk czuły na przetaktowanie tej szyny.

Kontroluj temperatury wszystkich podzespołów.

ale przedtem dysk mialem ten sam i tago problemu nie bylo

Sprawdź wszystko w biosie i resztę - może przy zakładaniu nowego chłodzenia coś uszkodziłeś.

raczej watpie czy coś uszkodziłem, siedze w tym od dzieciaka i nie raz sie w takie zeczy bawie, a tez nie przypominam sobie żebym coś urwał, bądz drapnął srubokrętem, co najwyzej moglo sie cos samo zrobić, np. przepalić, gdyż czasem komputer mi chodził przez 3 dni non-stop na standartowym chlodzeniu(ponad 70C), a co do biosa, robiłem reset nawet kilka razy i nic nie dało

Nie reset tylko jego ustawienia - sprawdź wszystkie dzielniki jak jest możliwość ich ustawienia.

lub

Może któryś element ma dość - szczególnie dysk i zostaje praca standard kompa.

ale przeciez pisze ze przedtem moglem krecic nawet do 2.7GHz i wieciej, i napisalem ze zmienilem tylko chłodzenia i od tamtego czasu sie nie da, a w biose podkreslam nie było nic grzebane…

Złączono Posta : 27.05.2006 (Sob) 16:48

dobra… temat już zakończony, rozwiązali go jak widać lepsi z innego forum, ale i tak dzięki za pomoc… :twisted:

To może podziel się z nami tym rozwiązaniem. Też chcemy byc tak dobrzy jak oni :wink: