Problem z podkreceniem P4 2,6

(Tomikanu) #1

Witam wszystkich mam maly problemik a mianowicie chcial bym sobie troszke podkrecic moj procesor ale nie wiem zabardzo jak sie za to zabrac w opcjach plyty glownej nie mam zadnej mozliwosci zmiany fsb czy mnoznika. Moze juz ktos krecil ten procek i udzielil by mi jakis rad jak sie za dziada zabrac.Oto moje podzespoly.

Intel pentium 4 2600 mhz

Płyta Intel Rock Lake D865PERL

Pamieci 512 ram 400mhz

Pozdrawiam i licze na odzew.

(Darth ReX) #2

Nawet, jeśli nie masz takiej możliwości, to i tak nie opłaca się podkręcać P4, wcale to nie poprawi jego wydajności, a procek będzie bardziej prądożerny i mocniej będzie się grzał.

(Tomikanu) #3

Mial bym jeszcze jedo pytanie mialem p4 1500 mhz z grafika ati radeon 9550 z modowana na 9600. Na starym procku wynik w 3d marku mialem 3199 pts A teraz na nowej plytce mam duzo gorszy wynik, a mianowicie 2500 pts czym to moze byc spowodowane? Zadnego syfu nie mam bo ten komp nie jest podlaczony do netu tylko sluzy mi do grania i oczywiscie soft jest na nim orginalny. Stery tez wszystkie poinstalowane odpowiednio.

(Darth ReX) #4

Jest kilka opcji. Powiedz jeszcze tylko, jaki masz ram? Bo może jej prędkość po zmianie płyty została ustawiona na niższą? Poza tym może nowa płyta jest mniej wydajna?

(Tomikanu) #5

Ram mialem razem z plyta takze ona nie byla wymieniana a co do firmy to tez nie mam zadnego pojeci nie ma zadnego opisu na nich.Tylko wiem ze jest 512 ram i pracuja na 400mhz co potwierdza bios.

(Mandrasik17) #6

tego nie opłaca sie podkrecac