Problem z podkręceniem pentiuma D

Witam

Chciałbym podkręcić swój procesor i oto mam problem który nagrałem i wrzóciłem na YT.

Mój sprzęt to

Pentium D 2.8

Asus P5Q SE2

Corsair 2x1GB 533mhz

Nvidia Zotac 8600 GT 512 128bit 590/1800/1400

Zasilacz; Corsair CX600 V2

http://www.youtube.com/watch?v=XxaqEpVmkPY

Dodam tylko jeszcze że za kazdym razem jak włańczam kompa to musze to robić dwa razy.

Naciskam power i czekam komp sie włańcza tylko nie ma tego dzwieku,pip’’ i poprostu wiatraki się kręcą wtedy naciskam reset i komp sie restartuje i normalnie się już wszystko ładuje.

PS filmik nagrałem bokiem i nie posiadam żadnego programu żeby go obrócić.

Prosze o pomoc z góry dziękuje

Podejrzewam że dałeś zbyt duże fsb i komp nie wstaje bo proc ma zbyt niskie napięcie. Jak dajesz reset to bios wraca do ustawień fabrycznych dlatego komp wstaje

Ten proc jest słaby do OC. Nie napisałeś jaką masz płyte. W twoim przypadku odpuścił bym sobie zabawy w podkręcanie starego sprzętu bo może okazać się to kosztowne.

Do igrek Nie widziałeś na filmiku o ile podkręciłem???

A co do chojinka po 1 Widziałem jak ludzie podkręcali ten procek do 3.93 bez podniesienia napięcia a po 2 z tą płytą głowną to se chyba jaja robisz.

Może podniesi do 3.93 ale nie możliwe że był wtedy stabilny.Jak dałeś większe napięcie na proc a nadal są resety zwiększ napięcie dla ram.I pamiętaj napięcie nie może przekroczyć 1.55V.Ja swojego podkręciłem do 3.8 bo 3.9 jest maskara.A poza tym jaki radiator?Boxowy czy inny?

Chłodzenie to cooler master hyper TX2 z wymienionym wentylatorem na taki z większą ilością obrotów, obudowe mam CM430 Elite a wiec chłodno powinno być.

Problem polega na tym że za każdym razem jak włączam kompa to tylko wentylatory sie kręcą i wtedy naciskam reset i wszystko jakby nigdy nic sie włącza.I nie ważne jest tu czy go podkręcam czy nie bo nawet po resecie biosu tak jest.

Nie wiem dlaczego tak jest.

Zauwazyłem też że moj komp przy włączeniu bardzo dużo szuka czegoś w moim napędzie.

Da rady to zmienić to tak żeby system w ogóle nie próbował czytać z DVD romu???

Aaaa i jeszcze jedno z zasilaczem na 100 nie jest nic bo mam go dopiero tydzień :slight_smile:

Jestem załamany kiedyś quada normalnie kręciłem na tej płytce.

Jeżeli chcesz bawić się w podkręcanie procesora to musisz się liczyć z tym, że będzie on osiągał wyższe temperatury. Dlatego radziłbym Ci go nie trzymać przy grzejniku :?

LoL

Nie wiem jak ty ale ja na lato mam wyłączone kaloryfery.

A coś w związku z moim problemem?

Zmniejsz tamtowanie pamięci, może one blokują.

Mam własnie podkreconego pentiuma D 820 2.8 ghz do 3.3 i wszystko smiga.

Podkręcałem go programem tylko problem tkwi w tym że jak wyłącze kompa i włacze go od nowa pokaze mi sie error dlatego bo musze go włączać a potem resetować bo za pierwszym włączeniem windows sie nie botuje ani nic poza wentylatorami :frowning: