Problem z podkreceniem procka

Zwracam sie o pomoc do osob ktore obracaja sie w temacie “podkrecania”. Niegdys moj komp byl naprawde szybki niestety ma juz z 4 do 5 lat i okazalo sie ze jest juz za slaby i potrzeba podrasowac troche staruszka dopuki nie kupie nowego… No i tu napotkalem pewne klopoty… Mam solteka SL-75DRV4 i procka athlona 1,7 (w praktyce 1477mhz - tak to juz jest z tymi athlonami:P ) komputera nie reaguje na manipulacje przy zworkach po uzyciu tego programu wbudowanego w bios przez soltek red storm (ktory sam podkreca ) tylko sie zawieszal (dochodzil do +/- 152 na szynie) wiec recznie ustawilem 150 na test ale nie uruchomil sie potem na 140 i po chwili dzialania w systemie reset … zmiany sie czesto nawet nie chcialy zapisac. Moze wie ktos jaka jest tego przyczyna bo nie wierze ze nie mozna podkrecic procka nawet o 100 czy 200 mhz… (zasilacz ma wystarczajaco mocy… ) nie wiem co moglbym dodac jeszcze by ulatwic diagnoze mojego problemu… Nastepne pytanie czy da rade efektywnie podkrecic gf 3 ti200 64mb by mogl obsluiwac chociazby jedne z nowszych gier (chodzi o plynnosc) czy podkrecenie mija sie z celem… ? Pozdrawiam

/edit

zworki nie reaguja moze cos trzeba odblokowac??w biosie ciezko bo opcje do zmian sa w wiekszosci niedostepne (czyt. sa widoczne ale nie da sie najechac na nie) a zmiana szyny nie zapisuje sie wiec nie wiem w czym problem a tak zachwalany red storm przez solteka sie zacina.

Najprawdopodobniej mam zablokowany mnoznik.I mimo tego ze moge go zmieniac to on i tak wraca na swoje pierwotne ustawienia jezeli ide dobrym tropet to jak go odblokowac?? Z gory thx za pomoc

===================

Proszę poprawić błędy - na forum używamy polskiej pisowni. Inaczej temat zostanie usunięty.

monczkin

Moim zdaniem podkręcanie gf 3 ti200 64mb mija się z celem lepiej zmienić Kartę graficzną ja polecam Kartę Radeon 9550 128 MB 128 bit dobrze się ją podkręca.

warto podkręcić, wiesz jak kręcić :wink:

co od procka, podaj jaki ma rdzeń ten atek 1700+.

Dalej: jaka jest zasiłka?

Dalej: może mobo za słabe?

Dalej: zmień dzielnik pamięci, no i jakie masz pamięci, może zwiększ napięcie dla procka, jak umiesz wgraj nowy bios do mobo.

Złączono Posta : 11.10.2006 (Sro) 11:56

:x aż szkoda komentować …

Wydajność ma większą niż Twoja…

Na pewno jest lepsza od GeForce 4 440MX 64 MB ale nie lepsza od Radeona 9550.

Zgodzę się z tobą tylko w połowie, jest ona faktycznie szybsza od Gforca4 mx ale niestety wolniejsza od zwykłego 9550. Chyba niemyślisz że jeśli karta jest nowsza to musi być szybsza niż starsze ?

darkvolv się pytał czy można ją tak podkręcić żeby ruszyły nowe gierki i mi wydaje się że to

co do procka to zobacz chłodzenie, może jest zabrudzony kurzem…

Nie zawsze nowsza karta jest szybsza od starszej karty z tym się zgadzam, ale GeForce 3 Ti200 jest wolniejszy i ma mniej pamięci od Radeon 9550 Gigabyte Turbo Force

Oto porównanie tych kart graficznych:

GeForce3 Ti200 64 MB

Taktowanie rdzenia: 175 MHz

Taktowanie pamięci: 400 MHz

RAMDAC: 350 MHz

Typ zastosowanej pamięci: DDR 64 MB 128-bit

Radeon 9550 Gigabyte Turbo Force 128 MB

Taktowanie rdzenia: 250 MHz

Taktowanie pamięci: 400 MHz

RAMDAC: 400 MHz

Typ zastosowanej pamięci: DDR 128 MB 128-bit

Dowiedzialem sie ze mam zablokowany mnoznik. znalazlem link ktory przedstawia jak go odblokowac ale moje zdolnosci manualne i szczescie sprawiaja ze tego sie nie podejme czy ktos zna inny sposob???

Jest to jedyny sposób na odblokowanie mnożnika. Nic innego nie zrobisz.

no jeżeli gra wymaga ps w wersji 2 to nawet nie wiadomo jakie kręcenie nic nie da, chodzi o FPS.

darkvolv a podałeś o co prosiłem? Czy to zrobiłeś? Jak tak to powiel się informacjami z nami.

Jezeli chodzi o zasilacz to jeden z lepszych jak na tamte lata czyli 4/5lat temu bo za kompa wtedy naprawde slono zaplacilem minelo tyle czasu ze nie pamietam a na zalilaczu nie ma zbyt wiele info wiec mala poprawke trzeba wziac na zasilacz. Pamiec to ddr na szynie 266mhz firmy elixir mialem 512 ale jedna kosc sie spalila i mam 256 :confused: planuje zakup pamieci jezeli da sie procka podkrecic w innym razie czekam i zbieram forse na nowego kompa…