Problem z podłączeniem cyfrówki do komp

Witam mam problem z podłączeniem aparatu do komp. nigdy wczesniej tego nie robiłam i nie wiem co i jak. Posiadam aparat Panasonic Lumix TZ3 i komp. z systemem operacyjnym win. xp

robiłam probne zdjęcia i chciałam je teraz podejrzeć na kompie. Podłanczam do aparatu kabelek USB ale on mniejsze wejscie niż w moim komp. Prosze o pomoc może cos żle jeszcze robię

Pozdrawiam

mini USB podłącz do aparatu cyfrowego, standardowe USB do kompa… oprogramowanie powinno być dołączone z aparatem, być może system sam zobaczy aparat jako pamięć typu flash.

Może głupio zapytam ale które jest mini a które standard. Płytke dostałam już zainstalowałam program

jak sama nazwa wskazuje, mini to jest to mniejsze o którym piszesz, a standard to większe.

Jak już pisałam mniejszą końcówkę podłączyłam do aparatu ale mam problem z tą drugą większą ponieważ inne jest wejście w kompie a inny jest kabelek.

to nie możliwe podłączasz z tyłu obudowy jeśli nie masz usb wyprowadzonego na przedni pane obudowy.

taki masz kabel??

http://allegro.pl/item220774670_kabel_d … f_vat.html

kabelek taki ale wejscie w kompie z tyłu inne chyba że to nie jest usb ale innego już z tyłu nie ma co by pasowało

to jest standardowe USB :-o , jakiej klasy masz komputer ?? musiałby być to stary złom, żeby nie mieć USB.

Typ procesora Intel Celeron, 2033 MHz (20 x 102)

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Urządzenie USB Urządzenie USB interfejsu HID

to podłączaj pod USB na pewno pasować będzie.

Bardzo dziękuję Ci za pomoc i cierpliwość udało się, oczywiście nie widziałam tego wejścia własciwego. Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam.