Problem z podłączeniem dekodera za pomocą konwertera z hdmi do vga

Jak w tytule mam problem z podłączeniem dekodera za pomocą konwektera z hdmi do vga jest czarny ekran monitor to SyncMasterS22B300 dekoder to evobox lite

A nie możesz podłączyć hdmi -> hdmi?

Te monitory były sprzedawane w różnych wersjach, także jedynie z wejściem D-SUB.
Możliwe, że adapter jest walnięty, albo monitor nie wspiera HDCP.
Ustaw dekoder na jakimś TV na rozdzielczość 720p a potem 576p i sprawdź.

Mogę ale niestety monitor nie ma głośników i tylko dlatego kupiłem ten adapter

To podłącz i wtedy dołącz tradycyjne głośniki pod komputer i powinny też działać normalnie.
Albo sprawdź też to co napisał @cyngiel_1 :slightly_smiling_face:

Ale tu chodzi o dekoder a nie o komputer

To źle się do tego zabrałeś.
Skoro masz wejście HDMI w monitorze, to wystarczy ci go podłączyć poprzez extraktor HDMI - czyli urządzenie, które da ci oddzielny sygnał zarówno analogowy jak i cyfrowy audio, który podłączysz sobie do byle jakiego wzmacniacza, czy to zwykłych głośniczków komputerowych.
Potrzebujesz czegoś takiego (przykład)- jednak raczej szukaj taki, który ma również wyjście analogowe fonii bo są takie, które maja tylko wyjście cyfrowe fonii.

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-dzwieku-i-obrazu-z-hdmi-na-hdmi-audio-7157488455

Rozumiem, że kupiłeś adapter HDMI - VGA również z wyjściem fonii, no ale możliwe, że właśnie monitor na nim nie “zaskoczy” niestety, ale próbuj jeszcze ze zmianą rozdzielczości w dekoderze…

Probowałem i niestety nie działa może sprawdzę jeszcze na drugim dekoderze :smiley:

Napisz jaki to dekoder i jakie głośniki.

Jesteś pewny, że wybrałeś odpowiednie źródło sygnału w monitorze?

Dekoder to evobox lite. Tak jestem pewien. A głośniki to Creative

Dobrze wiedzieć, że cyfrowy polsat pcha takiego bubla klientom bez żadnego wyjścia audio :smiley:
Z tymi przejściówkami do vga często są problemy. Jeśli już działają to np maja problem z ustawieniami rozdzielczości. Przetestuj ją podłączając np kompa przez ten kabel, a najlepiej kompa pod inny monitor.
Ale najlepiej faktycznie byłoby kupić jakiś ekstraktor audio, tylko że to cena ok 150zł jak na szybko sprawdziłem.

Sprawdzałem już tak i gra i buczy :smiley:

Więc ewidentnie z jakiejś przyczyny przejściówka nie chce podać prawidłowego sygnału z dekodera na monitor.
Lub go podaje niewłaściwie to znaczy możliwe, że nie obsługuje HDCP …co w wypadku dekodera jest ważne, kiedy rozdzielczość jest ustawiona na HD.
Jeśli dekoder wpięty poprzez HDMI do tego monitora daje obraz to znaczy, że sam monitor obsługuje HDCP - więc winna jest przejściówka, która oczywiście będzie działała poprawnie z kompem, ale już z dekoderem nie koniecznie, możliwa też jeszcze inna przyczyna -
jeśli za nic dekoder na żadnej rozdzielczości nie chce ruszyć, to jeszcze może być taki przypadek jak z konsolami PS4, kiedy tylko przejściówka z osobnym zasilaniem 5V dawała w takim połączeniu radę, ze względu na zbyt mały poziom prądu przekazywany z gniazda HDMI, co nie w pełni wystarczało do wysterowania przejściówki.
Tak więc pozostaje ci jeszcze do sprawdzenia zakup takiej przejściówki z dodatkowym zasilaniem 5V

https://allegro.pl/oferta/konwerter-hdmi-na-vga-meski-audio-zasilanie-7415965920

lub ekstraktora fonii HDMI, oczywiście dużo droższego.
Swoją drogą jak napisał kolega wyżej, nie postarali się w ogóle, pozbawiając dekoder jakiegokolwiek wyjścia analogowego dźwięku.

Może poszukam przejściówki z hdcp?

Trudno określić, czy faktycznie chodzi o hdcp, można byłoby to łatwo sprawdzić przełączając dekoder na rozdzielczość 576p, jednak nie wiem, jaką masz tę przejściówkę, ponieważ niektóre w opisach obsługują jedynie rozdzielczość wejściową sygnału od 720p w górę.
Tak więc sprawdź dokładnie jaką wejściową rozdzielczość wspiera twoja i jeśli wspiera 576p - to jeśli dekoder ustawiony na tę rozdzielczość nie daje obrazu na monitorze (przy tej rozdzielczości sygnał z dekodera nie jest kodowany HDCP) to pozostaje inna przyczyna a więc możliwość braku odpowiedniej mocy prądowej samego gniazda HDMI tego dekodera (podobny problem jest z PS4) na poziomie potrzebnym do poprawnej pracy przejściówki, co wydaje się dziwną sprawą, bo raczej taka wydajność prądowa powinna być przecież z góry określana dla wszystkich urządzeń, a jednak tak nie jest z jakiegoś względu…
Więc raczej obstawiam na tę drugą przyczynę (wydajność prądową wyjścia HDMI) bo było już to przerabiane z PS4.
Poza tym, ten monitor na innych forach w ogóle miał jakieś problemy nawet przy PS4 poprzez przejściówkę z HDMI na DVI, więc…chyba pozostaje ci jednak normalne połączenie przez HDMI i niestety drogi ekstraktor, lub w ostateczności ta przejściówka HDMI - VGA z osobnym zasilaniem, jednak również w jej przypadku mogą być problemy…więc już od ciebie zależy jakie wybierzesz rozwiązanie.
Niestety masz niefortunną sytuację - monitor bez głośników i nieszczęsny dekoder bez wyjścia analogowego dźwięku:(
A niby technika tak idzie do przodu…idzie, ale co rusz to pozbawiają sprzętów podstawowych wyjść i zamiast łatwiej to robi się to wszystko bardziej skomplikowane.

W ustawieniach monitora możesz przełączać tryby PC/AV. Próbowałeś?

Sprawdziłem kilka w ofercie Cyfrowego Polsatu i miały przynajmniej wyjścia cyfrowe. Autor po prostu wybrał najtańszy możliwy model, bo nie pomyślał o wszystkim :wink:

Tyle, że wyjście cyfrowe na wiele też by mu się nie zdało w jego sytuacji.
Potrzebowałby znowu konwertera cyfrowo-analogowego fonii, bo pewnie nie posiada żadnego wzmacniacza z wejściem cyfrowym.
Jednak ja nadal obstawiam, że głupie wyjście analogowe powinno jeszcze być we wszystkich dostepnych urządzeniach, ponieważ podłączanie dekoderów do wzmacniaczy analogowych bardzo często się jeszcze stosuje.
A jadą równo wywalając wyjścia EURO co już ma sens, jednak wyjście analogowe fonii będzie jeszcze długo przydatne.

Wycięcie DAC z dekodera to pewnie ze 4 dolary oszczędności :wink: Wszędzie tną koszty niestety.

No cóż nie wiem czy taki najtańszy dekoder po prostu taki dali, może się po mecze i coś zdziałam a jak nie to może przerobić monitor i dodać wejście Jack?

Co to jest?