Problem z podłączeniem dekodera za pomocą konwertera z hdmi do vga

Literówka mu się przydarzyła.
Już poprawiłem, nawet nie wiedziałem, że jest taka możliwość.

@Nestor951 Zapomnij o jakichś przeróbkach monitora…ponieważ on nie ma żadnego toru audio, więc to nie polega na dodaniu gniazda, ponieważ nie posiada w ogóle modułu fonii.
Są modele monitorów bez głośników, które mają jednak tory audio, wówczas posiadają wyjście na słuchawki (HP), do ktorego można podłączyć też głośniczki komputerowe - jednak twój raczej nie ma.

Dwukrotnie?
To nie literówka.

Ale co? Teraz będziesz maglował temat, że źle nazwał konwerter?
Widocznie było to dla niego obce słowo i je przekręcił, wielkie halo.
Tutaj po pomoc nie przychodzą tylko ci, którzy są oblatani w sprawach technicznych.

Przecież ja tylko grzecznie zapytałem co to jest

Nie jestem oblatany w sprawach technicznych i zaciekawiło mnie to słowo.
Tak, sprawdziłem w google ale tam nic o tym nie wiedzą.

Więc już wszystko jasne, pomylił się, a że dalej było HDMI do vga, to wiadome było, że to pomyłka i chodzi o konwerter:)
Są jedynie konwektory, jeśli już - dlatego google nic nie dało.

To co mogę jeszcze zrobić?

Możesz np. zadzwonić do CP i zapytać, czy poniesiesz jakieś koszty przy wymianie dekodera na taki, który ma wyjście audio.

1 polubienie

Dzwoniłem i powiedzieli mi że dopiero za 6 miesięcy :confused:

Jeszcze tak dla zasady dopytam.
Jak podłączasz ten swój konwerter HDMI - VGA (rozumiem, że masz go z wyjściem audio) do monitora, to masz w ogóle [pomijam to, że nie masz obrazu na monitorze] dźwięk z tego konwertera na podłączonych głośniczkach komputerowych przez wyjście z niego jack?
Jeśli tak, to możesz podłączyć do dekodera rozdzielacz HDMI i jednym wyjściem podłaczyć monitor poprzez HDMI a drugim konwerter z którego otrzymasz jedynie dźwięk.
Trochę to dziwne połączenie i w teorii powinno zadziałać, ale w praktyce różnie to może być.
Ten ma HDCP i sygnał na obydwa urządzenia na raz, w przeciwieństwie do zwykłych rozdzielaczy pasywnych, ale potrzebne jest dodatkowe zasilanie z USB 5V.

https://allegro.pl/oferta/splitter-hdmi-1x2-rozdzielacz-4k-2k-fullhd-4k-ultr-7679337241

Tyle pisaliśmy a nie wiemy, czy podłączając dekoder do tego monitora przez HDMI w ogóle masz odbiór?
Przejściówki przejściówkami, a może monitor podłączony nawet przez HDMI nie daje obrazu z dekodera.
Różnie to może być, a ty nie dałeś jasnej odpowiedzi, czy masz na nim w ogóle odbiór …

Monitor przez hdmi daje obraz z dekodera

A podłączony konwerter HDMI-VGA podaje ci dźwięk (poza obrazem, którego nie masz)?

kurde tego nie sprawdzałem bym musiał sprawdzić ale nie wiem jak

? Podłączasz głośniki jackiem 3.5 mm do wyjścia z konwertera i tyle.
Bo chyba masz konwerter z wyjściem audio?
Poza tym, nawet na przykład tutaj w opisie wystawiający rzetelnie zaznaczył, że aby korzystać na przykład z konsoli PS4 lub dekoderów, potrzebny jest konwerter z osobnym zasilaniem, czyli to o czym pisałem i taki, która współpracuje z HDCP a jak wynika z opisu, nie wszystkie współpracują, wobec czego ty masz ten problem, że chyba właśnie wybrałeś nieodpowiedni, stąd masz brak obrazu przy dekoderze a przy kompie już nie, co się zgadza.

https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-konwerter-z-hdmi-na-vga-audio-7603430135?reco_id=0a3fac2e-b20b-11e9-9259-246e961044c0&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Tutaj zaznaczył adapter nie współpracuje z PS4 oraz z niektorymi dekoderami ze względu na zabezpiecznie HDCP. W takich przypadkach polecamy adaptery/konwertery z możliwością dodatkowego zewnętrznego zasilania ( a i tak w opisie jest, że współpracuje z HDCP, więc sami nie wiedzą dokładnie co wystawiają, a najpewniej w grę wchodzi właśnie sprawa dodatkowego zasilania).
Potrzebny ci jest więc taki, jaki dałem wyżej w poście z osobnym zasilaniem i HDCP.
Czyli coś takiego lub podobny

https://allegro.pl/oferta/konwerter-hdmi-na-vga-meski-audio-zasilanie-7415965920