Problem z podlaczeniem do internetu

Zainstalowalem wlasnie Viste Ultimate X64 i nie moge podlaczyc sie do netu>posiadam Accera Aspire M1610.Wgrywalem sterowniki z plyty dolaczonej orginalnie ale nic mi sie nie zgrywa .Dodam ze lacze sie poprzez LAN.

Ilość szczegółów pozwalających spróbować Ci pomóc jest powalająca… :wink:

  • te sterowniki to w końcu zainstalowały się poprawnie, czy nie? W menadżerze urządzeń karta jest widoczna i nie ma żadnych błędów?. I najważniejsze… sterowniki są dla systemów 64-bitowych i na dodatek do Visty?

  • łączysz się przez LAN, więc pewnie masz gdzieś tam jakiś router… masz na nim włączony DHCP a jeśli nie, to czy na Viscie wszystkie numerki (IP, brama, adresy serwerów DNS) ustawiłeś na nieautomatyczne i wpisałeś poprawne?

  • nie masz połączenia z internetem, czyli ze światem zewnętrznym. Strony WWW itp. A co z LANem? Widzisz komputery w “Otoczeniu sieciowym”?

Sorki,tak na szybko to sklecilem

A wiec z plyty od accera nie moge wgrac zadnych sterownikow stad pewnie caly problem,Vista nie wykrywa mi automatycznie polaczenia.W menadzerze karta jest widoczna z bledami,probowalem reinstalowac z jej poziomu ale niestety bezskutecznie.Sterowniki napewno sa do Visty tylko nie jestem pewnien czy akurat do 64.Gdzie ewntualnie w sieci mogl bym zrobic update?

Samo się narzuca: na stronie Acera 8)

Na stronie acer’a niema sterowników pod viste dla tego modelu :expressionless:

Musisz sobie skapletować takie ręcznie na stronach producentów :wink:

Tak jak ja mósiałam zrobić u siebie :lol:

Wszystko fajnie ,ale ciagle nie moge znalezc sterownikow do netu.Wkurza mnie ta vista :frowning:

Mówisz o karcie LAN czy Wi-Fi? Wejdz do menadżera urządzeń i spisz nazwe karty która niedziała prawidłowo. Wtedy pomyślimy.

Chodzi o karte LAN.Pogubilem sie w tym wszystkim W MENADZERZE wogole nie mam NETWORK ADAPTERS.

Przejrzyj dokumentację dołączoną do komputera albo ściągnij jakiś programik diagnostyczny typu System Information for Windows albo Everest i dowiedz się jaka konkretnie to karta. Z tego co czytałem to w M1610 sieciówka jest zintegrowana z płyta główną więc sterowników będziesz pewnie musiał szukać na stronie producenta płyty głównej albo producenta tego chipa (Intel, Realtek czy kto tam jeszcze). Jak już znajdziesz, to pozostaje tylko modlitwa, żeby były sterowniki do 64-bitowej Visty :). Niestety, zdecydowałeś się na 64-bitowy system więc musisz się liczyć z ograniczoną dostępnością sterowników, A potem jeszcze z ograniczoną ilością programów, które albo wykorzystują możliwości 64 bitów albo i nawet działają w ogóle.

Cos mi sie wydaje ze zrobie szybka przesiadke na XP .Za duzo nerwow mnie to kosztuje.Dziekuje wszystkim za pomoc

Zerknij tutaj czy znajdziesz coś dla siebie

http://support.acer-euro.com/drivers/de … m1610.html

witam mam acera aspire m1610 stacjonarny zmieniłem system na xp i niemam sterownikuw do karty sieciowej prosze o rady lub download :wink: :frowning: :frowning: :frowning: