Problem z podlaczeniem drugiego dysku

Witam!

Mam problem z podlaczeniem drugiego dysku do kompa.

Bios go wykrywa, natomiast Winda xp niestety nie. Na innym kompie nie ma problemu z jego podlaczeniem, jest wykrywany przez sytem. Zworki sa ustawione wlasciwie, kombinowalem na wszystkie sposoby. Co moze byc przyczyna niewykrywania dysku?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

A podepnij go na II kanał IDE zworka ustawiona na nim na Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy.

Na I kanale IDE zostaw sam dysk systemowy.

Bios musi widzieć dysk prawidłowo i przy starcie kompa też musi się pokazać prawidłowo.

Dysk ma założone partycje i jest sformatowany.

:lol: mozesz po polskiemu? :stuck_out_tongue: sorrki ja prosty chlopak jestem i za bardzo nie rozumiem :] :stuck_out_tongue: Pozdrawiam.

A co mam tłumaczyć - podobno wszystkie sposoby podpięcia dysku zostały przerobione.

Instrukcja do płyty głównej i wszystko pisze.

Dodatkowo poczytaj - i jak dalej coś nie wiesz pytaj szczegółowo w czym problem.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Coś nie wiesz wrzuć i czytaj:

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

I proszę używać polskich znaków,użyj opcji zmień i popraw.

hmm tylko ze inne dyski wykrywa a tego akurat nie ;]

Kto i co - dalej pytanie czy bios wykrywa dysk prawidłowo i czy komp przy starcie (test POST) wykrywa dysk prawidłowo.

wydaje mi sie ze prawidolow ale jak to sprawdzic? aha i jak podlacze ten dysk na master to wykrywa normalnie :?

konflikt zworek chyba (dwa urżadzenia na jednej taśmie IDE podłaczone na tej samej zworce).

Jest napisane. Whcodzisz do BIOSu lub na tym czarnym ekranie (POST) przy któreym jest piknięcie wyświetla.

a to chyba tak wlasnie polaczalem :stuck_out_tongue: ze na jednej tasmie :stuck_out_tongue:

no to jest napisane ze wyswietla dysk :slight_smile: tylko ze jak odpali sie windows to juz nie wykrywa :?

Złączono Posta : 05.09.2006 (Wto) 22:17

sproboje jutro podlaczy to inaczej i dam znac od razu :mrgreen:

Na jednej taśmie masz dwa dyski. Ten na końcu taśmy ze zwroką na Master a ten w środku na Slave. Wtedy powinno chodzić.

jeśli w BIOS jest dobrze to w windzie też powinno być dobrze.

Dsyk ma zalożona partycje?

kurcze ale wlasnie w tym problem ze nie jest dobrze :stuck_out_tongue: bios wykrywa winda nie :]

a zwoerki zaraz lukne :twisted:

fonik87

na dysku założona jest partycja?

no własnie nie jest… i dałem koledze i mi ma zrobić partycje :slight_smile:

Albo dysk nie był formatowany nawet, albo zworka jest źle ustawiona.

zworki bylo dobrze ustawione ;] z reszta na wszelkie sposoby kombinowane bylo poza tym ze dysk nie sformatowany to nie gra roli tak mi sie wydaje ale moge sie mylic ;] inne dyski jak podlaczam i sa pełne to wykrywa… z tym ze powtarzam ze bios ykrywa a winda go nie widzi… ale partycje zrobie i sprawdze ocb :slight_smile:

Złączono Posta : 17.09.2006 (Nie) 14:31

wiec podlączylem dysk zamist nagrywarki i go wykrywa… ale za to teraz na primary slive nie wykrywa podlaczego do niego cd-romu :confused: :!: