Problem z podłączeniem drugiego komputera do sieci

Witam, mam mały problem może ktoś mógłby mi pomoc, kupiłam router i generalnie internet działa ale jest problem przy logowaniu do drugiego laptopa, wygląda to tak, że komputer pokazuje połączenie z internetem można wejść do sieci ale tylko na jakieś 2-3min, potem dalej pokazuje połączenie z internetem ale strony nie działają. Oba komputery pokazują komunikat o niezgodności adresów IP, ale oba są ustawiona na automatyczne uzyskiwanie adresu IP. Powiem jeszcze tyle, że jak odłączy się pierwszego laptopa (który działa dobrze) od internetu to ten drugi działa całkiem normalnie. wdzięczna będę za wszelka pomoc, pozdrawiam

karolinarouen , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

karolinarouen

Zmieniłaś tytuł wątku, ale nadal nie mówi on konkretnie o problemie, proszę to jeszcze raz poprawić.

Korzystasz z jakiegoś routera? Jeśli tak, to z jakiego? Podaj te adresy. Uruchom wiersz poleceń i pokaż wyniki polecenia.

ipconfig /all

Pozdrawiam!

router to freebox

pozdrawiam karolina

Napisz jeszcze, w jaki sposób podłączasz router i komputery. Z tego co widzę, jeden z komputerów (nie podałaś wyników z drugiego) dostaje publiczne IP, możliwe że router działa w trybie mostu sieciowego lub ma wyłączony NAT, stąd mógłby wynikać problem z adresem IP, tj. dostajesz jeden adres publiczny, a potrzebujesz 2. Zaloguj się do routera, porób zrzuty ekrany panelu konfiguracyjnego, głównie ustawienia WAN, LAN, NAT, DHCP oraz panel, który się wyświetla zaraz po zalogowaniu i wklej tu na forum.

Pozdrawiam!

dziekuje na szczescie udalo mi sie rozwiazac problem :slight_smile:

Mogłabyś napisać co było przyczyną problemu i jak go rozwiązałaś? Przyda się innym, jeśli będą mieli taki sam lub podobny problem.

Pozdrawiam!