Problem z podłączeniem dwóch dysków


(Rayderz26) #1

Hey wszystkim.. ;] Mam problem..Podłączyłem 2 dyski..Jeden jest SATA ,a drugi ATA..Na SATA mam Windows'a ,a drugi jest pożyczony od kolegi..SATA jest ustawiony na master ,a ATA na slave..Problem tkwi w tym ,że w biosie widać te 2 dyski i z pod poziomu Windows'a dyski są także wykrywane ,natomiast nie widać dysku ATA w "Mój komputer"..Jak ustawić by był widocznyć?Raz się pojawił w Moim komputerze,ale nie dało się wejść na partycje tego dysku..Dodam ,że mam Windowsa 7..

Dysk SATA:WDC 80GB WD800JD-00LSA5

Dysk ATA: Maxtor N40P ATA Device

Reszta podzespołów w opisie..


(Dimatheus) #2

Hej,

Na początek sprawdź w konsoli zarządzania dyskami, czy dysk ATA jest widoczny w systemie. Następnie sprawdź, jakie literki są przydzielone poszczególnym partycją. Czasami się zdarza, że literki się dublują, przez co nie są widoczne wszystkie partycje, które widoczne być powinny. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Rayderz26) #3

Zrobiłem… :slight_smile: Wziąłem zarządzanie dyskami…Dysk był wykryty…Ale psiało ,że obszar nie przydzielony,to tam na klikałem,po ustawiałem i działa… :slight_smile:


(Dimatheus) #4

Hej,

Być może przystawka dysków coś namieszała, błędnie go wykrywała, przez co w systemie dysk nie był widoczny. Jakkolwiek najważniejsze, że już działa. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus