Problem z podłączeniem dysków-zworki

witam. mam dwa dyski maxtora. i próbuje je podłączyć.

jakieś 3 miesiące temu odłączyłem jednego, i wczoraj go spowrotem podłączyłem. wszystko cacy za pierwszym razem poszło, pokowpiowałem, pożyczyłem kumplowi i dzisiaj chce go podłączyć i lipa, nie pamiętam jak zworki miałem ustawione. wygląda to u mnie tak: (zworki)

15e7ccab2ec942aa.jpg

Jak możecie to pomużcie- powiedzcie jak podłączyć te dyski, na jednym mam system, a na drugim jakąś muze. Na dyskach nic nie pisze jak slave i master. I mam pytanie, czy trzeba patrzeć na którym miejscu na taśmie podłanńczać czy to bez różnicy?

A więc tak. Napewno masz napisane na dysku czy Master czy Slave. Może być w skrócie np. MS i SL. Co do taśmy to różnica jest. Mastera zawsze podłączasz na koniec taśmy a Slave na środkowe wejście. To tyle.

więc tak. najpierw podłącz jeden, w biosie ustaw że ma Ci automatycznie wykrywać ustawienie zworek. pokombinuj trochę, powkładaj osobno w każdy styk i patrz za każdym razem w biosie. ten tam gdzie masz system powinien być na PRIMARY MASTER, no jak już podłączysz ten jeden to podłącz ten drugi na PRIMARY SLAVE, też pokombinuj ze zworkami poprzekładaj albo cuś :smiley:

na dyskach nic nie pisze żadnych skrótów, ani nic na 100% !

Złączono Posta : 18.12.2006 (Pon) 18:44

tezarrus łatwo mówić, pół godziny się bawiłem, i lypa. Poprostu chce wiedzieć, gdzie jest slave a gdzie master

dlatego mówię, żebyś zajął się jednym dyskiem! i powsadzał zworki w różne styki i popatrzył w biosie jak są ustawione, czy tak ciężko zrozumieć?

Na obudowie dysków bedziesz miał napisane nad lub pod tym złączem do wyboru MS , SL , CS (lub będzie tam orazek tego złącza i tam opis) .

No obu dyskach i na napędzie zainstaluj zworki w pozycji CS .

Hmm wydaje mi się że pierwszy od << to jest Master ale głowy nie dam uciąć tak więc włóż tam zworke i na koniec taśmy a drugi to chyba do tego 2giego od < bo to chyba slave ale też nie dam głowy uciąć.

bor fajnie zze czytałeś moje posty…

podlaczylem pod taśmy tak jak napisał czaki1000 i 2 od lewej tto master a druga od prawej to slave. dzieki. pozdrawiam