Problem z podłączeniem głosników 5.1 SoundMAX

Mam problem z podłączeniem głośników 5.1 Mam laptopa ASUS Z92R SERIA A6 Mam w nim trzy wejścia: głosniki, mikrofon oraz line-out coś takiego i oprogramowanie Sound max. W panelu sterowania mam ustawione głośniki 5.1 i w sound max tez pokazuje sie 5.1 lecz gdy dam test to mam do wyboru głosniki stereoficzne lub słuchawki . Nic poza tym moze ktoś wie jak to zrobić. Nawet jak doczepie trzy kable to i tak graja tylko 2.1

niestety nie da rady podłączyć głośników 5.1 do Twojego sprzętu… do tych głośników potrzebna jest specjalna karta 5 kanałowa… :frowning: a Ty w swoim laptopie masz 2 kanałowa… tak wiec co byś nie zrobił, co byś nie zmieniał w panelu sterowania to nic nie da… :frowning:

Podpinaj po kolei, tzn. Pierwszy przedni pod zielony ( wyskoczy okienko, program pyta się co podłączyłeś zaznaczasz przednie) itd np. tylnie pod mikrofon (program także się spyta co podłączyłeś wtedy zaznaczasz tylne). etc. Potem szukasz i przełączasz w sound maxie i w panelu sterowania na głośniki 5.1

yyyy?? nic nie wyskakuje a karta ma 3 wejścia takie same miałem w zwykłym pc i działało. Więc?? A dla tych co maja jedno wejście sa dodatkowe 2 na usb i jakoś normalnie im działa 5.1. A czytałem na necie to karta chyba nawet obsługuje 7.1. A nawet jeśli to po co producent by dawał oryginalne oprogramowanie z obsługa 5.1 , 7.1 itp jeśli dnawe nie było by sprzętu w laptopie ?