Problem z podłączeniem głośników 5.1

Kupiłem w Vobisie głośniki Creative Gigaworks G500 5.1 i nie mogę zrobić tak żeby wszystkie razem grały. Moja płyta główna Gigabyte GA-945P-S3. (S-Series). Działa tylko subwoofer reszta nie. Sterowniki są na 100% prawidłowe (na innych głośnikach wszystko działa). Jeśli chodzi o podłączenie do komputera to dostałem jakieś 3 kabelki kolorów: Pomarańczowy, zielony, czarny (od kolejno: subwoofera, przednich, tylnych). Jak podłączę trzy i ustawię w menedżer HD audio Realtek odpowiednio tak jak powinno być gra tylko subwoofer. (w kompie mam Różowe, zielone i niebieskie wejście) co zrobić:?: Działają tylko jak podłączę pod jeden kabel tylko na TV lub wieżę :confused: jak rodziele na 3 jak w instrukcji też nie działa.

Miałem ten sam problem z tymi głośnikami na tej badziewnej karcie, musisz podłaczyć to wszystko na chybił-trafił. Z tego co pamiętam to wyjście subwoofera jest zamienione z wyjściem audio, ale u Ciebie może być inaczej.

W sterowniku na pewno masz jakiś test głośników, odpal go i wkładaj po jednej wtyczce do jednego wyjścia, w końcu trafisz w odpowiednie ustawienie. Od siebie dodam jeszcze że do tych głośników powinieneś kupić Sound blastera, nawet jakaś najgorsza karta z tej serii da Ci nieporównywalnie lepszy dźwięk od tego Realteka, ja sam wymieniłem na SB Audigy i różnica w brzmieniu jest znacząca

Musisz dobrze podłączać głośniki żeby były L do L i R do R ale jak ma być to sam nie wiem ja zawsze na chybił ale zawsze chodziły:)

Możesz podłączyć jak ci pasuje a następnie w opcjach karty dzwiękowej zmieniasz jaki kanał ma iśc na jakie wyjście.

No właśnie mieszałem podłączałem i nic. Próbowałem nawet podłączyć to jednego wyjścia wszystko jednym kablem - taka opcja działa przy TV. Popróbuje jeszcze coś zrobić, ale nie wiem czy się uda. Co do karty dźwiękowej to nie znam się na tym a ile taki soundblaster średni kosztuje tylko żeby nie za dużo :stuck_out_tongue:

Może głupie pytanie ale czy włączyłeś głośniki 5.1 w “wej/wyj audio” w opcjach karty dźwiękowej oraz Windows ?

U mnie jest tak że często muszę zmieniać w panelu sterowania na 5.1 i grają wszystkie głośniczki.

Za mojego SB Audigy dałem bodajże 85zł nówka. Teraz na allegro zapłacisz ze 70zł plus przesyłka.

Pogrzebałem w menedżerze i działa, ale tylko jak podłączę jednym kablem, z jednego wejścia nie wiem czy daje to efekt jaki być powinien, ale gra na szczęście.

skoro masz tylko 3 wyjścia na karcie dźwiękowej to jak chcesz podpiąć głośniki 5.1 :?

są niektóre karty zintegrowane z 3 wyjściami które obsł dźwiek 5.1 ale to żadkość…

podpinasz jednym zielonym kabelkiem do zielonego wejścia, włączasz funkcje upmix i ci grają wszystkie ale masz zwykle 5-cio kanałowe stereo :}