Problem z podłączeniem internetu (VISTA/TOSHIBA)

Witam,

kupiłam laptopa TOSHIBA i chciałam podłączyć do niego internet z którego korzystałam na starym kompie. Po podłączeniu kabla i wpisaniu adresu IP itp dalej nie ma połączenia, Co prawda przez chwile pisało ze połączenie jest, jednak wciąż go nie było.

Nie znam się specjalnie na komputerach wiec bardzo proszę o pomoc.

Odczytaj adres fizyczny MAC ze starego kompa.Uruchom/cmd-enter,ipconfig/all-enter.Zmień w laptopie MAC na taki sam jak w kompie za pomocą programu TMAC 5 http://www.technitium.com/tmac/index.html

Jeżeli neta masz np z kablówki (Aster,UPC) to wystarczy odłączyć modem na chwilę z prądu.

Jeśli z innej sieci np jakiejś radiówki,to możliwe że bez kontaktu z adminem nie da się podłączyć neta.

zrobilam to ale nie za pomaca programu tylko poprzez wejscie w panel sterowania siec itp… i wlasnie wtedy przez chwile byl komunikat ze polaczenie jest(chwila- okolo minuty podczas ktorej internetu i tak ni bylo:/ )

gix ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.